Polski serial komediowy podbije Netflix? Na platformę trafiły aż 3 polskie premiery

Na platformę Netflix trafił dzisiaj nowy polski serial oryginalny „1670”, który w komediowy sposób przedstawia losy polskiej szlachty z XVII wieku. Nie jest to jednak jedyna polska premiera w ofercie serwisu.

Co obejrzeć? Nowy serial komediowy na Netflix. To polska produkcja „1670

Nowy serial Netfliksa zabiera nas do szlacheckiej Polski z 1670 roku. Głównym bohaterem produkcji jest Jan Paweł, głowa szlacheckiej rodziny i właściciel (mniejszej) połowy wsi Adamczycha, który marzy o zapisaniu się na kartach historii Polski. Pasmo jego życiowych sukcesów pozwala myśleć, że jest na dobrej drodze. W końcu wszystko, co ma, odziedziczył sam, a całą resztę osiągnął ciężką pracą własnych chłopów. Jego ambitne plany zakłóca jednak niełatwa codzienność właściciela ziemskiego: na sejmiku znów trzeba zawetować pomysł podniesienia podatków, nieprzekonani do teorii skapywania chłopi tracą motywację do pracy, córka sprzeciwia się wydaniu za syna magnata, a podstępny sąsiad Andrzej knuje, jak zebrać większe plony w tym roku…

Koniecznie sprawdź: Gorący tydzień w streamingu! Netflix, Prime Video, Disney+ zaskakują nowościami. To będą hity.

Polski film erotyczny i polski dramat wojenny na Netflix. Tegoroczne filmy w streamingu

Nie jest to jednak jedyna polska premiera na Netflix dzisiejszego dnia. Do oferty serwisu trafił też polski film erotyczny „Pokolenie Ikea” z Bartoszem Gelnerem w roli głównej. Produkcja debiutująca w kinach na początku marca tego roku opowiada historię Piotra, czarującego trzydziestoletniego prawnika, który ciągle goni za adrenaliną, kobietami i imprezami. Za cel postawił sobie zapełnienie spisu kochanek imionami na każdą literę alfabetu. Jego plan staje pod znakiem zapytania, gdy koleżanka z pracy, Olga – jedyna kobieta, z którą jest zupełnie szczery i z którą nie sypia – stawia mu ultimatum.

Przeczytaj też: „Avatar 3” postawi na większą głębię postaci. W „Avatarze 4” czeka nas przeskok w czasie!

Listę polskich premier uzupełnia dzisiaj dramat historyczny „Raport Pileckiego” goszczący w kinach we wrześniu bieżącego roku. Film oparty na prawdziwych wydarzeniach z czasów II wojny światowej opowiada historię Witolda Pileckiego, żołnierza AK, który celowo daje się aresztować, by zostać osadzonym w obozie koncentracyjnym Auschwitz. Tam organizuje konspiracyjny ruch oporu Armii Krajowej, a po 947 dniach w obozowej niewoli i brawurowej ucieczce pisze raporty, w których podejmuje próbę informowania świata o Holokauście oraz innych zbrodniach. 

 

zdj. Piotr Adamowicz / depositphotos