Pomysłowy marketing Marvela. Skrulle z „Tajnej inwazji” wypatrzone na kanałach informacyjnych

Nowe tytuły Marvela może i nie generują już takiej ekscytacji, jak na początku budowania superbohaterskiego katalogu Disney+, ale trzeba przyznać, że specom od marketingu nie brakuje pomysłów na kreatywną promocję. Zerknijcie, jak zdecydowano się zainteresować widzów „Tajną inwazją”, najnowszą serią z Samuelem L. Jacksonem w roli głównej.

Debiutancki odcinek „Tajnej inwazji”, opisywanej jako oryginalny thriller konspiracyjny w uniwersum Marvela – trafił niedawno na streamingową platformę Disneya – pierwsze zwroty akcji zaoferowane widzom w nowej serii omówiliśmy pokrótce w osobnym tekście. Z kolei w oczekiwaniu na drugą odsłonę serialu, która zadebiutuje już w najbliższą środę, warto zwrócić uwagę na pomysłowe podejście do kampanii marketingowej

Obok podstawowych narzędzi promocji, wytwórnia zdecydowała się zakorzenić obrazy z „Tajnej inwazji” z pomocą bardziej podprogowych chwytów. W tym duchu Skrulle – kosmiczna rasa, która w serialu Marvela usiłuje przejąć kontrolę nad Ziemią i dysponuje zdolnością przejmowania ludzkiego wizerunku – zaczęli pojawiać się w tle reportaży kanałów informacyjnych. Zerknijcie na parę przykładowych fotek, na których uchwycono „obcych” przechadzających się ulicami amerykańskich miast, zaraz za plecami dziennikarzy. 

Warto przypomnieć, że podobną metodę promocji zastosowała jeszcze kilka miesięcy temu wytwórnia Paramout Pictures. Przygotowując widzów do premiery najnowszej odsłony „Krzyku” kultowy zabójca w masce ducha zaczął pojawiać sie na nagraniach z miejskiego monitoringu. W jednym miejscu obecność Ghostface'a miała wręcz wywołać małą panikę. Szczegóły w tym miejscu.

Sprawdź też: Wielka wpadka nie zniechęciła Netfliksa. Nowy serial kosztował więcej niż „Gra o Tron”

Za kamerą drugiego odcinka „Tajnej inwazji” stanął Ali Selim, będący reżyserem każdego epizodu wchodzącego w skład pierwszego sezonu. Scenariusz napisał Brian Tucker, na podstawie opowieści opracowanej wspólnie z Brantem Engelsteinem. W obsadzie serialu, poza Samuelem L. Jacksonem, są też Ben Mendelsohn (powracający do roli Talosa z „Kapitan Marvel”), Kinglsey Ben-Adir (jako nowy złoczyńca, Gravik), Killian Scott, Dermot Mulroney, Emilia Clarke, Martin Freeman oraz Cobie Smulders.

źródło: Discussing Film / zdj. Discussing Film / Disney / ABC