Ponad 30 premier na Netflix i Prime Video. Wielkie hity do obejrzenia w Nowy Rok!

W 2024 rok wkraczamy ze sporą dawką filmowych premier na platformach streamingowych. Do oferty serwisów Netflix i Prime Video trafiło dzisiaj ponad 30 produkcji, z których kilka zasługuje na szczególną uwagę.

Top Gun: Maverick” do obejrzenia na Netflix!

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, na platformę Netflix wraz z wejściem w nowy rok trafił film „Top Gun: Maverick”, w którym główną rolę zagrał Tom Cruise. Jedna z najpopularniejszych kinowych premier ostatnich lat dostępna była do tej pory wyłącznie w streamingu na platformie SkyShowtime, ale po miesiącach od debiutu opuściła jej ofertę wraz z 31 grudnia. Wraz z początkiem stycznia pojawiła się natomiast w ofercie serwisu Netflix.

Sprawdź też: George R.R. Martin ujawnił trzy nowe spin-offy „Gry o tron”!

Obok superprodukcji z Cruise'em do katalogu streamingowego giganta zawitały też inne filmy. Wśród nich znalazły się kolejne tytuły należące do Disneya takie jak: „Exodus: Bogowie i królowie” z Christianem Bale'em, „Spadkobiercy” z George'em Clooneyem i „Pod słońcem Toskanii”.

Fanów kina akcji z lat 80. XX wieku zainteresuje natomiast pojawienie się w serwisie popularnego filmu „Uciekinier” z Arnoldem Schwarzeneggerem.

Prime Video odpowiada nowościami i klasykami

wiking na prime video

Na ofertę Netfliksa platforma Prime Video nie jest co prawda w stanie odpowiedź aż taką głośną nowością kinową z ostatnich lat, ale zaproponowała swoim widzom kilka innych ciekawych produkcji, które przyciągały widzów przed duże ekrany w ostatnich kilkunastu i kilkudziesięciu miesiącach. Podobnie jak streamingowy gigant serwis należący do Amazona również zdobył wraz z nowym rokiem dostęp do produkcji, które do tej pory pojawiły się w streamingu wyłącznie na SkyShowtime.

Do katalogu platformy zawitał właśnie ostatni film akcji wyreżyserowany przez Michaela Baya, czyli „Ambulans”, w którym zagrali Jake Gyllenhaal, Yahya Abdul-Mateen II oraz Eiza González. Pojawił się też najnowszy film Roberta Eggersa, czyli „Wiking” z Alexandrem Skarsgårdem i Anyą Taylor-Joy w rolach głównych. Z wcześniejszych produkcji, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na dramat „Red Rocket” z 2021 roku w reżyserii Seana Bakera („The Florida Project”, „Mandarynka”).

To też Cię zainteresuje: Nowy rok, nowe premiery! HBO Max ujawnia styczniowe hity, które trzeba zobaczyć!

Fanów klasyki ucieszy natomiast przeniesienie z oferty płatnego dodatkowo kanału MGM do głównej oferty Prime Video kultowej Trylogii dolarowej od Sergio Leone. W ofercie serwisu można już bez żadnych dodatkowych opłat zobaczyć legendarne produkcje „Za garść dolarów”, „Za kilka dolarów więcej” oraz „Dobry, zły i brzydki” z głównymi rolami Clinta Eastwooda. To samo stało się z filmami „Wściekły byk” w reżyserii Martina Scorsese z Robertem De Niro, a także kultowym akcyjniakiem „RoboCop” dostępnym w serwisie pod polskim tytułem „Superglina”.

Co obejrzeć? Premiery na Netflix (1 stycznia)

 1. „Córka Stalina”
 2. „Exodus: Bogowie i królowie”
 3. „Granice”
 4. „Julie i Julia”
 5. „Już mnie nie oszukasz”
 6. „Kryptoprzekręt”
 7. „Love me or leave me. Kochaj albo rzuć”
 8. „Miłość ma dwie twarze”
 9. „Orange Days”
 10. „Pan Holmes”
 11. „Pod słońcem Toskanii”
 12. „Policja i rasizm”
 13. „Sekstaśma”
 14. „Skarb jeziora Kiwu”
 15. „Spadkobiercy”
 16. „Top Gun: Maverick”
 17. „Uciekinier”

Co obejrzeć? Premiery na Prime Video (1 stycznia)

 1. „Klatka dla ptaków”
 2. „Bez skazy”
 3. „Zmowa milczenia”
 4. „Za garść dolarów”
 5. „Za kilka dolarów więcej”
 6. „Dobry, zły i brzydki”
 7. „Pirania”
 8. „W zakolu rzeki”
 9. „Priscilla, królowa pustyni”
 10. „Wiking”
 11. „Nieznośny ciężar wielkiego talentu”
 12. „Wściekły byk”
 13. „RoboCop”
 14. „RoboCop” (2014)
 15. „Nicholas Nickleby”
 16. „Ambulans”
 17. „Red Rocket”

zdj. MGM / Paramount Pictures / Universal Pictures / Amazon Prime Video / Netflix