Ponowne spotkanie Strażników w nowym komiksie „Rorschach”

Rysownik Jorge Fornés udostępnił w sieci nowy, niepokolorowany jeszcze panel z szykowanego z Tomem Kingiem komiksu o Rorschachu. Dziedzictwo kultowego antybohatera „StrażnikówAlana Moore'a ma już wkrótce doczekać się pełnoprawnego i nasyconego politycznym podtekstem rozliczenia. Jednocześnie, wygląda na to, że wyczekiwana miniseria zabierze czytelników w przynajmniej jedną retrospekcję – na udostępnionej ilustracji zobaczycie ponowne spotkanie Doktora Manhattana, Nocnego Puchacza II, Komedianta, Ozymandiasza, Rorschacha i Jedwabnej Zjawy.

Na „Rorschacha” złoży się dwanaście zeszytów przygotowanych przez Toma Kinga, Jorge Fornésa, Dave'a Stewarta i Claytona Cowlesa. Rzućcie okiem na kilka przykładowych stron. 

Akcja „Rorschacha” rozgrywa się trzydzieści pięć lat po wydarzeniach oryginalnych „Strażników”. Głównym bohaterem będzie nowojorski detektyw usiłujący rozwikłać tajemnicę powrotu Rorschacha wiele dekad po rzekomej śmierci z rąk Doktora Manhattana. Co ciekawe, wygląda na to, że komiks skupi się w większej mierze na szeroko pojętym dziedzictwie kultowego antybohatera, aniżeli na jego następcy – wprowadzonego ostatnio do uniwersum DC Reggiego Longa. 

Minęło 35 lat, odkąd Ozymandiasz został zdemaskowany za zrzucenie gigantycznej kałamarnicy na Nowy Jork, zabijając zarazem tysiące ludzi i raz na zawsze niwecząc zaufanie obywateli do superbohaterów. Minutemeni zniknęli – żyje tylko ich pamięć. Zwłaszcza dziedzictwo Rorschacha, który stał się ikoną kultury, odkąd Doktor Manhattan obrócił go w pył.

 

Rorschach może i mówił prawdę, ale z pewnością nie był bohaterem ...

 

Rorschach pojawia się ponownie jako jeden z zamachowców próbujących zabić pierwszego kandydata zagrażającego ustalonej od dziesięcioleci pozycji prezydenta Roberta Redforda. W nowej serii podążamy za zdeterminowanym detektywem, który sięga w przeszłość usiłując odkryć tożsamość i motywy niedoszłych zabójców. Śledztwo bohatera mierzy go z mrocznymi sekretami – inwazją obcych, zhańbionymi herosami, mistycznymi wizjami i... tak, komiksami.

„Rorschach #1” zadebiutuje już 13 października w ramach linii wydawniczej DC Black Label. 

EiIgoK5XcAABsgu.jpg

zdj. DC Comics