Powraca animowany hit sprzed 20 lat. Netflix pokazał pierwszą zapowiedź

Wkrótce po potwierdzeniu daty premiery Netflix pokazał debiutancką zapowiedź poklatkowej animacji „Uciekające kurczaki 2”. Film będący kontynuacją klasyka z 2000 roku trafi do kin pod koniec tego roku.

Nowa odsłona „Uciekających kurczaków” nosi pełny tytuł „Chicken Run: Dawn of the Nugget”. Reżyserią zajął się Sam Fell, twórca animacji „ParaNorman” i „Wpuszczony w kanał”. Obaj twórcy pierwowzoru, Peter Lord i Nick Park są zaangażowani w rozwój produkcji – Lord na stanowisku producenta wykonawczego, a Park jako konsultant. Scenariusz przygotowali Karey Kirkpatrick, John O'Farrell oraz Rach Tunnard.

W głównych rolach w sequelu usłyszymy między innymi Thandie Newton („Westworld”) i Zachary'ego Leviego („Shazam!”). Jako Ginger i Rocky, aktorzy zastąpią Julię Sawalhę i Mela Gibsona, którzy udzielili swoich głosom tym samym postaciom w pierwszym filmie. Choć doszło zatem do recastingu dwóch kluczowych ról, część obsady oryginalnych „Uciekających kurczaków” powtórzy swoje role w sequelu. Mowa tu o Imeldzie Staunton („Harry Potter”), Jane Horrocks i Lyn Ferguson. Spośród ogłoszonej obsady, w nowych bohaterów wcielą się z kolei Josie Sedgwick-Davies, David Bradley, Romesh Rangathanm, Daniel Mays i Nic Mohammed. 

Sprawdź też: Netflix wziął na warsztat uwielbiany komiks. Zobaczcie pełny zwiastun animacji „Nimona”. Kiedy premiera?

Film opowie o znanej z pierwszej części postaci Ginger, żyjącej w wolnej od ludzi, drobiowej utopii. Po latach spędzonych w bezpiecznym zaścianku, córka bohaterki (w tej roli znana z „The Last of Us” Bella Ramsey) zaczyna zdawać sobie sprawę z ograniczeń rzeczywistości zbudowanej dla niej przez rodziców. Jednocześnie do kurczaków dobiegają głosy o przerażającym zagrożeniu, które może położyć kres wywalczonej w pierwszej części wolności. 

„Chicken Run: Dawn of the Nugget” trafi do oferty streamera późną jesienią. Potwierdzono dziś, że zobaczymy go dokładnie 15 grudnia.

Zdj. Netflix