Powstał dokument o soundtracku z „Czarnej Pantery: Wakanda w moim sercu”. Zobaczcie zwiastun

Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu” zadebiutuje w ofercie Disney+ wraz z początkiem następnego miesiąca, ale wkrótce potem będziemy mogli powrócić do Wakandy raz jeszcze, za sprawą serii „Voices Rising”. Oryginalny dokument ma przybliżyć proces powstawania ścieżki dźwiękowej do widowiska Ryana Cooglera.

Premiera drugiej „Czarnej Pantery” na platformie Disney+ została wyznaczona na dokładnie 1 lutego, czyli na 84 dni od debiutu na ekranach kin. Trzy tygodnie później w streamingu zadebiutuje „Voices Rising: The Music of Wakanda Forever”. Dokładną premierę zaplanowano na 22 lutego.

O swojej pracy w serialu opowie przede wszystkim Ludwig Göransson, ale możemy oczekiwać również wywiadów z reżyserem Ryanem Cooglerem i Monicą Sonand, nadzorującą proces nagrywania ścieżki dźwiękowej. Rozmowy z twórcami zostaną opatrzone ekskluzywnym wglądem w proces nagrywania soundtracku. „Setki muzyków, tysiące godzin spędzonych w studiu nagraniowym... Sztuka jest najprawdziwszą formą dzielenia się swoją tożsamością (...) A muzyka jest w istocie dyskusją, wymianą, potrafiącą stanowić prawdziwą inspirację” – usłyszeliśmy w zwiastunie serii. Rzućcie na niego okiem poniżej. 

Sprawdź też: U Ariego Astera bez zmian. „Beau is Afraid” oficjalnie z kategorią wiekową R

Przypomnijmy, że soundtrack do „Wakanda w moim sercu” doczekał się już pierwszych wyróżnień w kontekście branżowych nagród. Praca Göranssona otrzymała między innymi nominację do nagrody za najlepszą ścieżkę dźwiękową ubiegłego roku wręczanej przez organizację Hollywood Music in Media Awards. Choć w tym przypadku skończyło się na nominacji, statuetka przypadła Göranssonowi w kategorii poświęconej najlepszej oryginalnej piosence do filmu pełnometrażowego (mowa o singlu „Light Me Up”, wykonanym przez Rihannę). Do tytułu najlepszego filmowego singla piosenka z „Czarnej Pantery 2” pretendowała też podczas tegorocznego rozdania Złotych Globów. Ostatecznie nagroda powędrowała jednak do kawałka „Naatu Naatu” ze ścieżki z filmu „RRR”. 

zdj. Disney