Powstanie kolejna odsłona antologii „Terror”. Premiera w przyszłym roku!

Pięć lat po wyemitowaniu drugiego sezonu „Terroru”, stacja AMC zapowiedziała realizację następnej odsłony tej cenionej antologii grozy. Nowa produkcja ma zadebiutować już w przyszłym roku. O czym opowie?

Nowy „Terror” odnajdzie Diabła w szpitalu psychiatrycznym. Za kamerą autorka „Yellowjackets

Oficjalne doniesienia z AMC wskazują, że w ramach sezonu o pełnym tytule „The Terror: Devil in Silver” sięgnie do głośnej za oceanem (i niewydanej jeszcze w Polsce) powieści Victora LaValle'a. Literacki pierwowzór opowiada historię Peppera, robotnika, który w wyniku pecha i wybuchowego charakteru zostaje omyłkowo osadzony w nowojorskim szpitalu psychiatrycznym. W instytucji wypełnionej ludźmi, o których społeczeństwo wolałoby nie myśleć bohater mierzy się z innymi pacjentami, lekarzami skrywającymi mroczne sekrety, a nawet samym Diabłem. Opierając się wrażeniu, że trafił do alternatywnego wymiaru, w którym nic nie jest takim, jakie się wydaje Pepper zdaje sobie sprawę, że jedyna droga ku wolności prowadzi do konfrontacji z istotą żywiącą się cierpieniem pacjentów szpitala. 

W najnowszym raporcie poświęconym serialowi ujawniono, że za kamerą pierwszych dwóch odcinków „The Terror: Devil in Silver” znajdzie się Karyn Kusama, mająca w dorobku pracę przy takich tytułach jak „Konsultant”, „Nierozłączne”, „Yellowjackets” czy „Zabójcze ciało”.

„Antologia Terror podarowała fanom dwa znakomite sezony, które połączyły rzeczywiste okoliczności i postacie z przerażającymi elementami nadprzyrodzonymi” – omówił nową odsłonę serii kierownik AMC, Dan McDermott. „The Devil in Silver to idealna okazja, by powrócić do tej popularnej i docenionej przez krytyków antologii”.

Terror sezon 3AMC potwierdza trzeci sezon „Terroru”

Sprawdź też: Obsada „Rodu smoka” wraca na plan. Ruszyły dokrętki do drugiego sezonu

Producentami wykonawczymi nowego sezonu zostali Chris Cantwell, który przygotował dla AMC serię „Halt and Catch Fire”, wspomniana Karyn Kusama oraz sam autor powieści, Victor LaValle. W realizacji wezmą udział również David Zucker ze współzałożonego przez Ridleya Scotta studia Scott Free, Alexandra Milchan („Paranoja”), Guymon Casady („Papierowy bohater”) i Scott Lambert („Tár”). 

Premiera serialu odbędzie się w przyszłym roku. Na sezon złoży się sześć odcinków. Obie poprzednie odsłony antologii odnajdziecie w ofercie Amazon Prime Video

źródło: Bloody Disgusting / zdj. AMC