Obsada „Rodu smoka” wraca na plan. Ruszyły dokrętki do drugiego sezonu

Pomimo zakończenia głównej fazy zdjęciowej i znajdujących się na zaawansowanym etapie pracach montażowych część ekipy „Rodu smoka” musiała ponownie zameldować się na planie. Nowy raport wskazuje, że spin-off „Gry o Tron” wymaga dodatkowego okresu produkcyjnego. Ale bez paniki: tak samo sytuacja wyglądała już przy debiutanckim sezonie.

Drugi sezon spin-offu „Gry o Tron” z dodatkowym okresem zdjęciowym

Najnowsze wieści o „Rodzie smoka” zawdzięczamy Redanian Intelligence. Na łamach tego serwisu poinformowano, że w następstwie krótkiego okresu przygotowań, dokrętki do drugiego sezonu hitu amerykańskiej platformy Max już się rozpoczęły. Przyczyna stojąca za dodatkowym okresem zdjęciowym nie została wskazana przez źródła bliskie wytwórni.

Raport wskazuje jednak, że sytuacja może wynikać z ubiegłorocznych strajków w Hollywood, które namieszały w grafikach realizacyjnych części aktorów i – co szczególnie istotne – uniemożliwiły nanoszenie poprawek na scenariusz w trakcie produkcji (a to często stosowana praktyka: zarówno w przypadku projektów odcinkowych, jak i pełnometrażowych).

Sprawdź też: Daredevil vs. Bullseye! Starcie bohaterów w nowych kostiumach. Marvel zabije jedną z postaci?

Uzupełniające prace toczą się w brytyjskim Leavesden Studios – potrwają maksymalnie 3 tygodnie. W ślad za nowym raportem Redanian Intelligence warto dodać, że z podobną sytuacją miał mierzyć się już sezon pierwszy serialu i w tamtym przypadku dodatkowe zdjęcia nie zaowocowały żadnymi zgrzytami w jakości.

Kiedy Ród Smoka wróci z drugim sezonem na HBO Max?

Ród smoka sezon 2

Przypomnijmy, że druga odsłona popularnego serialu fantasy ma zadebiutować na HBO Max już na początku lata. Na chwilę obecną nic nie wskazuje, by trwające dokrętki miały wpłynąć na termin premiery. W obsadzie drugiego sezonu Rodu Smoka do Westeros powracają: Matt Smith, Olivia Cooke, Emma D'Arcy, Eve Best, Steve Toussaint, Fabien Frankel, Ewan Mitchell, Tom Glynn-Carney, Sonoya Mizuno oraz Rhys Ifans.

Spin-off „Gry o Tron” powstał na motywach książki George’a R.R. Martina „Ogień i krew”. Produkcja skupia się na wydarzeniach, które miały miejsce 200 lat przed tymi przedstawionymi w poprzedniej serii HBO Max. Historia opowiada o dziejach rodu Targaryenów i koncentruje się na okresie nazwanym Tańcem Smoków, krwawej wojnie domowej, która omal nie położyła na dobre kresu rządom potężnego rodu. 

Źródło: Redanian Intelligence / zdj. HBO Max