Powstanie nowy film o „Predatorze”! To nie będzie kontynuacja „Prey”

Disney zweryfikował ostatnie plany na rozwijanie filmowego cyklu o Predatorze. Okazuje się, że do świata kultowego łowcy powrócimy za sprawą nowego filmu, który nie będzie kontynuacją wydanej w 2022 roku produkcji „Prey” z Amber Midthunder w roli głównej. Żeby było jeszcze ciekawiej, za projekt będzie odpowiadał Dan Trachtenberg, który wyreżyserował „Prey”.

Disney stworzy nowy film o Predatorze. Co z kontynuacją „Prey”?

W kwietniu zeszłego roku pojawiły się informacje ujawniające, że Disney przygotowuje się do stworzenia kontynuacji filmu „Predator: Prey” w reżyserii Dana Trachtenberga. Wydawało się to naturalnym podejściem po tym, jak pierwsza część debiutująca w sierpniu 2022 roku zebrała pozytywne opinie od widzów i krytyków oraz cieszyła się popularnością w streamingu. W głównej roli miała powrócić Amber Midthunder, co byłoby pierwszym przypadkiem w całej historii serii, kiedy gwiazda poprzedniego filmu pojawia się w kontynuacji, a za wyreżyserowanie filmu miał odpowiadać Dan Trachtenberg.

Teraz dowiadujemy się, że  Trachtenberg faktycznie przygotowuje się do stworzenia nowego filmu o Predatorze, ale nie będzie to wcale kontynuacja Prey”. Produkcja zatytułowana Badlands będzie zupełnie nowym projektem i nie będzie osadzona w XVIII wieku. Szczegóły fabuły trzymane są w tajemnicy, ale mówi się, że akcja ma rozgrywać w przyszłości. To, co się nie zmieni względem Prey, to to, że główną rolę w filmie ma odgrywać kobieta.

Sprawdź też: Gotowi na intensywny weekend? Wielkie premiery na SkyShowtime, HBO Max i Prime Video!

Predator Prey 

Historię do filmu podobnie jak w przypadku Prey wspólnie przygotowali TrachtenbergPatrick Aison. Drugi z nich przerobił pomysł na scenariusz, a pierwszy zajmie się reżyserią. Projekt rozwijany jest już od dłuższego czasu i jest na tyle zaawansowany, że zdjęcia mają rozpocząć się jesienią tego roku.

Z przecieków wynika, że Disney ma ambitne plany dotyczące rozwoju serii o Predatorze i Prey 2” nadal pozostaje w przygotowaniu, ale prace nad filmem są na wczesnym etapie. Oczekuje się jednak, że Amber Midthunder otrzyma finalnie szansę na powrót i ponowną walkę z kosmicznym łowcą.

źródło: hollywoodreporter / zdj. 20th Century Stidios