Powstanie TRZECIA część „Diuny”?! Tak ma twierdzić sam Denis Villeneuve

Wygląda na to, że nasza najbliższa wyprawa na pustynną planetę Arrakis nie będzie ostatnią. A przynajmniej tak zasugerowano w nowym raporcie poświęconym tegorocznej kontynuacji „Diuny”. Czytamy w nim, że reżyser Denis Villeneuve zaprojektował swoją adaptację dzieł Franka Herberta jako pełnoprawną filmową trylogię

O tym, że najnowsza ekranizacja „Diuny” przybierze formę trylogii spekulowano już w 2021 roku. Reżyser tłumaczył wówczas, że jego marzeniem jest stworzenie nie tylko drugiego filmu, który domknie wydarzenia przedstawione w oryginalnej powieści Herberta, ale i nakręcenie kontynuacji zainspirowanej „Mesjaszem Diuny”, drugim tomem celebrowanego cyklu. Powieść kontynuuje historię Paula Atrydy próbującego walczyć ze swoim przeznaczeniem i stanowi domknięcie wielu wątków zapoczątkowanych w pierwszym tomie. „Zawsze wyobrażałem sobie trzy filmy. Nie chodzi o to, że chcę stworzyć franczyzę, ale to jest Diuna, a Diuna to ogromna historia” – tłumaczył wówczas filmowiec. 

Teraz dalszy bieg ekranowej „Diuny” zasugerowano na łamach serwisu Deadline. W artykule poświęconym ostatniemu zwiastunowi epickiego widowiska, które w kinach zobaczymy jesienią tego roku, napisano, że film będzie „drugą odsłoną zaplanowanej trzyczęściowej sagi”. Podejrzewając, że autorowi artykułu zdarzyła się pomyłka, do Deadline'u skierowali się dziennikarze innego serwisu. W odpowiedzi otrzymali krótką informację, że o błędzie nie ma mowy i dokładnie w ten sposób o projekcie kinowej „Diuny” miał ostatnio wypowiedzieć się sam Denis Villeneuve.

Sprawdź też: Na TAKI serial czekaliście! Nowy akcyjniak już w STREAMINGU

Na chwilę obecną wytwórnia Warner Bros. nie potwierdziła oczywiście tych doniesień – możemy sobie wyobrazić, ze z oficjalną zapowiedzią trzeba będzie zaczekać do momentu zweryfikowania, jak drugie widowisko poradzi sobie na wielkim ekranie. A jednak, szanse na adaptację „Mesjasza Diuny” tak wysokie jeszcze nigdy nie były.

Kinowy debiut filmu „Diuna: część 2” wyznaczony został w kinach na 3 listopada 2023. W obsadzie filmu do ról z pierwszej części wracają Timothée Chalamet jako Paul Atryda, Rebecca Ferguson jako Lady Jessica, Zendaya jako Chani, Josh Brolin jako Gurney Halleck, Dave Bautista jako Glossu Rabban, Stellan Skarsgård jako baron Harkonnen, a także Javier Bardem jako Stligar. W tym miejscu znajdziecie ostatni zwiastun.

źródło: Deadline / World of Reel / zdj. Warner Bros.