Prace na planie „The Batman” wznowione bez udziału Roberta Pattinsona

Po tym jak wczoraj do sieci przedostała się informacja o zarażeniu koronawirusem Roberta Pattinsona, gwiazdy widowiska „The Batman”, najbliższy los prac produkcyjnych stanął pod znakiem zapytania. A jednak, wygląda na to, że Warner Bros. nie zamierza zawieszać zdjęć do filmu i spróbuje poradzić sobie mimo nieobecności odtwórcy roli Mrocznego Rycerza.

Jak informują źródła Daily Mail, reżyser filmu, Matt Reeves jest zdeterminowany, by pod nieobecność Pattinsona zarejestrować jak najwięcej materiału z udziałem innych aktorów oraz sfilmować te sceny, w których w roli Batmana mógłby wystąpić dubler. Przypomnijmy, że w następstwie wczorajszej diagnozy, Pattinson został skierowany na czternastodniową kwarantannę. Na ten moment przedstawiciele Warner Bros. odmówili komentarza w sprawie. Możemy też tylko spekulować, czy i jak choroba aktora wpłynie na datę premiery filmu.  

W obsadzie nowego „Batmana” są, poza Robertem Pattinsonem również Zoë Kravitz jako Selina Kyle, Paul Dano jako Edward Nashton, Jeffrey Wright jako policjant James Gordon, John Turturro jako Carmine Falcone, PeterSarsgaard jako prokurator z Gotham Gil Colson, Jayme Lawson jako kandydująca na burmistrza Bella Reál i Andy Serkis jako Alfred.

Pierwotnie zakładano, że solowy „The Batman” zawita do kin 25 czerwca 2021 roku, ale epidemia koronawirusa sprawiła, że nowa data została wyznaczona na 1 października 2021 roku

Źródło: Variety / zdj. Warner Bros.