Prace nad filmem „Nie czas umierać” oficjalnie zakończone

W ubiegły piątek w kinach mógł zadebiutować 25. film o przygodach Jamesa Bonda, w którym Daniel Craig miał pożegnać się z rolą Agenta 007. Kwietniowa premiera została jednak opóźniona o ponad pół roku ze względu na epidemię koronawirusa, ale wiemy już, że film został ostatecznie ukończony.

O definitywnym zakończeniu prac nad filmem poinformował w trakcie ostatniego Q&A z fanami jego reżyser Cary Fukunaga. Reżyser dodał także, że pomimo ponad sześciu miesięcy do premiery najprawdopodobniej żadne dodatkowe prace przy 25. odsłonie przygód Jamesa Bonda nie będą już wykonywane, aby nie generować dodatkowych kosztów.

Cudownie byłoby mieć więcej czasu, ale musieliśmy odłożyć nasze ołówki, kiedy skończył się okres postprodukcji. Mimo że Bond to olbrzymi film, to wciąż musimy liczyć się z kosztami. Oczywiście, mógłbym poprawiać go bez końca, ale film jest świetny i mam nadzieję, że się o tym przekonacie, kiedy wyjdzie.

Niechęć studia do tworzenia dodatkowych kosztów jest w pełni zrozumiała, bowiem jeszcze przed opóźnieniem kwietniowej premiery studio wydało sporo pieniędzy na kampanię promocyjną, która i tak będzie musiała wystartować zupełnie od nowa przed listopadową premierą.

Film „Nie czas umierać” zadebiutuje w Wielkiej Brytanii 12 listopada 2020 roku, a na pozostałych rynkach wejdzie do kin 25 listopada.

Fabuła i obsada nowego Bonda

Na początku filmu zastaniemy Bonda, który porzucił służbę agenta MI6 i cieszy się spokojnym życiem na Jamajce. Bohaterowi nie będzie jednak dane zbyt długo cieszyć się emeryturą po tym, jak zjawia się u niego stary przyjaciel Felix Leiter z CIA i prosi o pomoc. Wysłannik amerykańskiego rządu potrzebuje pomocy w uratowaniu porwanego naukowca. Misja okazuje się jednak bardziej niebezpieczna, niż początkowo przypuszczano, i naprowadza Bonda na trop tajemniczego złoczyńcy uzbrojonego w niebezpieczną nową technologię.

Oprócz Craiga w głównych rolach powrócą Ralph Fiennes jako M, Lea Seydoux jako Madeleine Swann, Naomie Harris jako Moneypenny, Ben Whishaw jako Q, z Rory Kinear jako Tanner i Jeffrey Wright jako Felix Leiter. W nowych rolach pojawią się natomiast Dali Benssalah, Billy Magnussen, Ana De Arma, David Dencik, Lashana Lynch i Rami Malek.

źródło: zdj. MGM