Pracownicy kin IMAX widzieli „Tenet”. Mamy pierwsze opinie o filmie

Choć kolejne widowisko Christophera Nolana raz za razem odsuwa swój wyczekiwany debiut kinowy, to „Tenet” odnalazł już pierwszą widownię. Film, a przynajmniej pewną jego część, mieli okazję zobaczyć pracownicy sieci kin IMAX, którzy współpracowali z Nolanem przy ostatniej fazie post-produkcji. Teraz, dyrektor generalny sieci IMAX podzielił się ich reakcją na seans. 

Jak ujawnia Rich Gelfond, „Tenet” miał zachwycić pierwszych widzów, określających film jako pięknie nakręcony, a zarazem przypominający jak dobrze jest wrócić do kina:

Kilku ludzi z sieci IMAX było związanych z „Tenet” na etapie post-produkcji. Ich reakcją było stwierdzenie: „o mój Boże, zapomniałem, jak wspaniale jest chodzić do kina”. „Tenet” to pięknie nakręcony, pięknie zrobiony i wspaniały film... Nie powiedziała mi tego tylko jedna osoba w jednym wieku, ale większa liczba pracowników, którzy chcieli się tym spontanicznie podzielić. 

Gelfond dodał też, że spodziewa się po „Tenet” znacznie większego zysku, niż po ostatnim filmie Nolana – „Dunkierce”:

W przeciwieństwie do „Dunkierki”, która była filmem skierowanym szczególnie do europejskiej widowni. „Tenet” to bardziej tradycyjny thriller i blockbuster nastawiony na akcję. Film ma szansę na przyciągnięcie znacznie szerszej widowni.

Kilka dni temu studio Warner Bros. znalazło nowy termin dla debiutu nowej produkcji Nolana. Film wejdzie do wybranych amerykańskich kin 4 września. Nieco wcześniej „Tenet” zadebiutować ma na rynku światowym. Film Nolana pojawi się w 70 krajach, w tym w Australii, Kanadzie, Francji, Niemczech, Włoszech, Japonii, Korei, Rosji, Wielkiej Brytanii i także Polsce już 26 sierpnia.

Główne role w „Tenet” zagrali Robert Pattinson, Elizabeth Debicki i John David Washington. W obsadzie filmu są również: Michael Caine, Kenneth Branagh, Dimple Kapadia, Aaron Taylor-Johnson i Clémence Poésy. Autorem zdjęć do filmu jest Hoyte van Hoytema, stały współpracownik Nolana, który pracował między innymi przy „Dunkierce” i „Interstellar”, a montażem zajmie się Jennifer Lame. Muzykę do filmu skomponuje Ludwig Göransson, laureat Oscara za ścieżkę dźwiękową do „Czarnej Pantery”. Stworzeniem scenografii zajmie się z kolei Nathan Crowley, a kostiumami Jeffrey Kurland.

Źródło: Comicbook / zdj. Warner Bros.