Dla takich premier warto mieć Disney+! Kinowa nowość z 2024 roku już do obejrzenia

Rywalizacja na rynku platform streamingowych sprawia, że największe serwisy robią wszystko, aby przyciągnąć widzów do swojej oferty. Disney+ konsekwentnie stara się oferować różnorodny katalog treści i uzupełnia swój repertuar o kinowe nowości ostatnich miesięcy. Na platformę trafił właśnie film „Dobrzy nieznajomi”, który zdecydowanie warto się zainteresować.

Filmowa nowość na Disney+. „Dobrzy nieznajomi” z Andrew Scottem

Platforma Disney+ przygotowała na dzisiaj dla swoich widzów premierę „Dobrych nieznajomych”, filmu, który dopiero co wchodził do polskich kin. Projekt w reżyserii Andrew Haigha bazuje na popularnej powieści „Obcy” autorstwa Taichiego Yamady. Na czele obsady filmu stoją najbardziej utalentowani aktorzy swojego pokolenia tacy jak: Andrew Scott („Fleabag”, „Ripley”), Paul Mescal („Aftersun”), a także Claire Foy („The Crown”).

Po debiucie w kinach film spotkał się z powszechnym uznaniem wśród krytyków i widzów. Film doceniono za interesującą i wzruszającą historię dostarczającą przenikliwego wglądu w ludzką naturę, znakomite kreacje aktorskie i zręczną reżyserię.

Sprawdź też: Netflix stawia na Polskę. Nowa komedia z Maciejem Stuhrem i mocny serialowy akcyjniak.

Dobrzy nieznajomi opinie gdzie obejrzec

Dobrych nieznajomych” przy 257 recenzjach zebranych w serwisie Rotten Tomatoes pozytywnie ocenia 96% krytyków. Wśród widzów wynik ten wynosi również całkiem sporo, bo 91%. Średnia ocena na bazie recenzji od tak zwanych topowych krytyków to 8,80 w dziesięciostopniowej skali. Wśród widzów nota wynosi natomiast 4,4 w pięciostopniowej skali.

O czym opowiada film „Dobrzy nieznajomi? Jedna noc i spotkanie z tajemniczym sąsiadem, Harrym (Paul Mescal), całkowicie odmienia dotychczasowe życie Adama (Andrew Scott), mieszkańca opustoszałego londyńskiego bloku. W miarę rozwoju ich relacji Adama coraz bardziej pochłaniają wspomnienia z przeszłości, w pewnym momencie postanawia wrócić do miasteczka, w którym dorastał. Gdy trafia do rodzinnego domu, odnajduje swoich rodziców (Claire Foy i Jamie Bell) takimi, jakich pamięta z dnia ich śmierci przed trzydziestu laty.

zdj. Disney