Prequel „Yellowstone” też ma problem. Drugi sezon „1923” na razie nie powstaje

Czekacie na powrót Harrisona Forda na mały ekran? Niestety nie mamy dobrych wiadomości. Najnowszą produkcją serialową, na którą negatywny wpływ ma trwający od wielu tygodni strajk scenarzystów, został właśnie prequel „Yellowstone” zatytułowany „1923”.

Prequel „Yellowstone” na razie nie powstaje. Prace nad 2. sezonem „1923” wstrzymane

Prace na planie drugiego sezonu miały wystartować na początku czerwca w Montanie, ale ekipa musiała zmienić plany ze względu na strajk scenarzystów z Hollywood. Co najgorsze, prace zostały wstrzymane na czas nieokreślony, co oznacza, że najprawdopodobniej ruszą dopiero po zakończeniu strajku, a to może stać się dopiero za kilka miesięcy.

Zdjęcia do drugiego sezonu 1923” miały wystartować 5 czerwca, a zakulisowe źródła ujawniają, że miały trwać do końca roku. Właśnie na taki okres platforma Paramount+ podpisała bowiem umowę na wynajem Civic Center. Dzienny koszt wynosi 75 tys. dolarów.

1923” jest drugim prequelem Yellowstone” i jednocześnie kontynuacją produkcji „1883”, w której zobaczyliśmy, jak rodzina Duttonów dotarła do Montany. Przedłużony na drugi sezon serial zabiera widzów do okresu tuż po zakończeniu I wojny światowej. Jego akcja skupia się na losach rodziny Duttonów, którzy funkcjonują w warunkach prohibicji i Wielkiego Kryzysu.

 źródło: NBC Montana / zdj. Paramount+