Prezes Warnera wygwizdany podczas przemówienia: „Zapłać swoim scenarzystom!”

David Zaslav stojący na czele spółki Warner Bros. Discovery nie został przyjęty z otwartymi ramionami na swojej uczelni. Podczas wystąpienia na bostońskim uniwersytecie prezes Warnera spotkał się z gwizdami i skandowaniem haseł związanych z trwającym strajkiem scenarzystów. Można było usłyszeć między innymi okrzyki: „Zapłać swoim scenarzystom!”.

David Zaslav wygwizdany na własnej uczelni przez studentów i scenarzystów

Szef Warner Bros. Discovery pojawił się na scenie, aby wygłosić swoje przemówienie dla studentów zaczynających swoją naukę na uniwersytecie w Bostonie, który Zaslav ukończył w 1985 roku. Jego 20-minutowe wystąpienie przerywane było cały czas gwizdami, buczeniem i okrzykami studentów oraz protestujących scenarzystów. Z tłumu dało się słyszeć takie hasła jak: „Nie chcemy cię tutaj”, „Płać swoim scenarzystom” i „Zamknij się, Zaslav”. Na terenie uniwersytetu pojawili się protestujący członkowie gildii scenarzystów, którzy zorganizowali własną pikietę, wraz z członkami uniwersyteckiego oddziału YDSA. Na materiałach wideo i zdjęciach możemy zauważyć niektóre z transparentów popierające strajk scenarzystów i uderzające bezpośrednio w samego Zaslava.

Zaslav skomentował całą sytuację w krótkim oświadczeniu:

Jestem wdzięczny mojej uczelni, Uniwersytetowi Bostońskiemu, za zaproszenie na dzisiejszą inaugurację i przyznanie mi tytułu doktora honoris causa. Jak zawsze powtarzałem, ogromnie wspieram scenarzystów i mam nadzieję, że strajk zostanie wkrótce zakończony w sposób, który doceni ich pracę.

Podczas swojego przemówienia Zaslav starał się przekazać studentom rady dotyczące rozwijania swoich zawodowych karier w świecie biznesu. Prezes Warnera nakłaniał absolwentów do zidentyfikowania swoich mocnych i słabych stron. Mówił również o tym, jak osiągnął finansowy sukces w prawniczej branży, ale nie czuł się spełniony, bo nie robił tego, co kocha. Zachęcał zebranych studentów do realizowania swojej pasji. Większość jego rad była jednak kwitowana śmiechem i buczeniem.

Sprawdź też: Na taki serial czekaliście! Świetnie oceniany thriller szpiegowski już na HBO Max.

Scenarzyści strajkują od początku maja i na razie nic nie wskazuje na to, aby ich protest miał się szybko zakończyć. Jest to pierwszy strajk hollywoodzkich pisarzy od 15 lat. W 2007 roku ich protest doprowadził do gigantycznego zamieszania w telewizyjnych grafikach i wpłynął na wiele kinowych przedsięwzięć. Dotychczasowe zasady współpracy scenarzystów z wytwórniami Paramount Pictures, MGM, NBCUniversal, Fox, Sony Pictures, Walt Disney Company, Warner Bros. i platformami streamingowymi Netflix, Amazon oraz Apple określone były w umowie, która wygasła wraz z początkiem maja. Obydwie strony nie doszły do porozumienia, a co istotniejsze, ich stanowiska są wyjątkowo oddalone od oczekiwań drugich stron.

zdj. Jeff Kravitz/Warner Bros. Discovery