Prime Video ma dwie niespodzianki! Głośne filmy z 2023 roku trafiły na platformę

Prime Video zaskoczył dzisiaj wszystkich swoich widzów uzupełnieniem katalogu o dwa głośne filmy z 2023 roku. Do serwisu zawitał szpiegowski thriller „Doppelganger. Sobowtór” oraz „Różyczka 2”, czyli kontynuacji cenionego dramatu w reżyserii Jana Kidawy-Błońskiego („Skazany na bluesa).

Dwa polskie filmy z 2023 roku do obejrzenia na Prime Video

Platforma Prime Video ma niespodziankę dla miłośników polskiego kina. W ofercie serwisu pojawiły się niespodziewanie dwie kinowe premiery z 2023 roku. Pierwsza z nich to świetnie przyjęty na Festiwalu w Gdyni szpiegowski thriller „Doppelganger. Sobowtór”, którego gwiazdami są Jakub Gierszał i Tomasz Schuchardt. Reżyserią filmu zajął się Jan Holoubek, twórca „25 lat niewinności” i hitowego serialu „Wielka woda” od platformy Netflix.

Sprawdź też: Emma Stone wróci jako nikczemna Cruella! Film Disneya w przygotowaniu.

Historia rozgrywa się na przełomie lat 70. i 80. po dwóch stronach żelaznej kurtyny równocześnie. Hans Steiner (Jakub Gierszał) mieszka w tętniącym życiem Strasburgu, korzystając z możliwości, jakie daje Zachód. Wtapia się w lokalną społeczność, jednocześnie prowadząc działalność szpiegowską. Jan Bitner (Tomasz Schuchardt) mieszka z rodziną w Gdańsku, pracuje w stoczni. Pozornie nic nie łączy obu mężczyzn, jednak przeszłość skrywa tajemnicę, która postawi ich przed koniecznością zmierzenia się z własnymi słabościami i namiętnościami. Obaj staną przed pytaniem dotyczącym swojej tożsamości.

 

Co obejrzeć?Różyczka 2” trafiła na Prime Video

Rozyczka 2 Magdalena Boczarska

Drugą z filmowych nowości z naszego kraju w ofercie Prime Video została „Różyczka 2”. W przeciwieństwie do pierwszego z tytułów ten został jednak kiepsko przyjęty przez widzów i krytyków. W głównej roli w filmie wystąpiła Magdalena Boczarska, a obok niej pojawili się Robert Więckiewicz, Janusz Gajos, Jacek Braciak, Mateusz Banasiuk, Paweł Małaszyński, Maria Seweryn czy Adrian Topol.

Joanna Warczewska (Boczarska) ma wszystko: wielką miłość i świetnie rozwijającą się karierę. To poukładane życie w jednej chwili burzy jednak zamach terrorystyczny, w którym ginie jej ukochany mąż. Kiedy los daje Joannie nową życiową szansę, dosięga ją kolejny cios. Ktoś wysyła zdjęcia i dokumenty kompromitujące jej rodzinę, żądając setek tysięcy euro w zamian za milczenie.

Koniecznie sprawdź też: Co obejrzeć na Netflix? Dwie głośne nowości na dzisiaj: serial akcji i film katastroficzny!

Joanna decyduje się na własną rękę zmierzyć z szantażystą i z prawdą o własnej przeszłości. Gotowa jest zaryzykować wszystko, by odzyskać kontrolę nad swoim życiem i rozwikłać skomplikowaną intrygę, w którą została wciągnięta. Jaką rolę w tej dramatycznej grze odegrają tajemniczy agent, wpływowy polityk i przyjaciel z przeszłości?

 

zdj. Prime Video / Monolith Films