Producenci „Pięknego umysłu” i „Rodziny Soprano” stworzą serial o mafii na Showitme

Brian Grazer („Piękny umysł”, „24 godziny”), Terence Winter („Rodzina Soprano”, „Winyl”) i Nicholas Pileggi, autor powieści będącej pierwowzorem kultowych „Chłopców z ferajny”, pracują nad nowym serialem dla Showtime. Najnowsze doniesienia wskazują, że produkcja ma opowiedzieć o hierarchii organizacji kryminalnych w Ameryce z perspektywy mafijnej Pierwszej Rodziny.

Przygotowaniem serialu na Showitme zajmie się należące do Grazera i Rona Howarda studio Imagine Studios. Winter i Pileggi będą czuwać nad projektem jako producenci wykonawczy. Jeden z twórców „Rodziny Soprano” będzie też głównym scenarzystą serii. Każdy z szykowanych odcinków ma potrwać około godziny. W chwili obecnej szczegóły dotyczące serialu – przybliżona data premiery, obsada, zarys fabularny – nie zostały ujawnione.

Winter i Pileggi mają szczególne doświadczenie w narracjach kryminalnych. Abstrahując od „Rodziny Soprano”, pierwszy z nich odpowiada między innymi za hitowe „Boardwalk Empire”. Z kolei literacki dorobek Pileggiego zainspirował dwa słynne filmy Martina Scorsese, „Chłopców z ferajny” i „Kasyno”. Warto dodać, że Winter szykuje jednocześnie scenariusz do serii będącej telewizyjnym spin-offem „The Batman” od Matta Reevesa. Więcej informacji w tym miejscu

Źródło: Variety / zdj. HBO