Produkcja 6. sezonu „Peaky Blinders” zawieszona

Do obszernej listy produkcji, których produkcja została wstrzymana z powodu epidemii koronawirusa, właśnie dołączył hitowy serial stacji BBC. Jak się dowiedzieliśmy, prace na planie szóstego sezonu „Peaky Blinders” zostały oficjalnie przesunięte. Na ten moment nie wiadomo kiedy możemy spodziewać się wznowienia.

O wstrzymaniu prac dowiedzieliśmy się dzięki oficjalnemu komunikatowi ze strony rzeczniczki BBC, która poruszyła temat zarówno cyklu „Line of Duty” jak i kontynuacji „Peaky Blinders”:

W świetle rozszerzającego się wirusa Covid-19, po wielu dyskusjach, producenci Caryn Mandabach Productions i Tiger Aspect Productions odpowiedzialni za sezon 6. „Peaky Blinders” zdecydowali się przełożyć produkcję zaś World Productions odpowiadające za „Line of Duty” sezon 6. podjęli dezyzję o zawieszeniu prac. Obie decyzuje zostały powzięte przy całkowitym wsparciu ze strony BBC.

Rzeczniczka nie zdradziła kiedy może nastąpić wznowienie produkcji tudzież wyznaczenie nowej daty wejścia na plan. Ze słów reprezentantki stacji można wywnioskować, że zdjęcia na planie 6. sezonu nie zdążyły się jeszcze rozpocząć, wbrew wcześniejszym zapowiedziom, że produkcja wystartuje jeszcze w lutym. 

W głównych rolach w szóstej serii powrócą: Cillian Murphy, Sam Claflin, Anya Taylor-Joy, Helen McCrory, Paul Anderson, Sophie Rundle, Brian Gleeson, Neil Maskell, Kate Dickie, Cosmo Jarvis i Emmett J. Scanlan. Nad serialem czuwa showrunner Steven Knight. Wszystkie odcinki kolejnego sezonu ma przygotować reżyser Anthony Byrne.

Źródło: Deadline.com / zdj. BBC