Przeklęta Emma Stone w nowej zapowiedzi serialowego komedio-horroru A24. Premiera w tym tygodniu

W sieci pojawiła się nowa zapowiedź „The Curse”, serialu przygotowanego dla stacji Showtime przez braci Safdie („Nieoszlifowane diamenty”) i studio A24 („Zielony Rycerz”). W głównych rolach występują Emma Stone („La La Land”) i Nathan Fielder („Próba generalna”). Premiera odbędzie się w tym tygodniu

Emma Stone zagrała w serialu. Tak zapowiada się „Klątwa

W serialu poznamy historię Ashera (w tej roli pojawia się Fiedler) i Whitney (Stone), pary nowożeńców, która bierze udział w reality show o remontach domów na terenie Nowego Meksyku. Ambitny plan rozkręcenia na antenie HGTV własnego programu w stylu „Domów z potencjałem” zakłóca jednak klątwa rzucona na parę przez dziecko, któremu Asher ukradł 100 dolarów.

 

W serialu zobaczymy też Benny'ego Safdiego („Oppenheimer”), który pełni przy „The Curse” rolę współtwórcy, producenta wykonawczego i scenarzysty, obok samego Fiedlera. W drugoplanowych rolach przez odcinki przewiną się Barkhad Abdi ( „Kapitan Phillips”), Corbin Bernsen („L.A. Law”) i Constance Shulman („Orange Is the New Black”). Na pierwszy sezon złoży się dziesięć odcinków. Jak współtwórca nad serialem czuwał także Josh Safdie.

Warto dodać, że szansę na obejrzenie kilku pierwszych odcinków serialu otrzymali w połowie ubiegłego miesiąca uczestnicy New York Film Festival. W przedpremierowej recenzji zamieszczonej później na łamach magazynu GQ obecna na widowni krytyczka Ariel LeBeau porównała „The Curse” do komedii cringe'u rodem z „Pohamuj entuzjazm” Larry'ego Davida złączonej z prowakcyjnym tonem wcześniejszych prac braci Safdie, między innymi „Złotym dotykiem Nathana”. „Stone, Safdie i szczególnie Fiedler jadą po bandzie swoimi kreacjami – to dzięki nim The Curse jest tak wciągające. Nawet w momentach, które kompletnie wytrącają z równowagi. (...) Są tu i pełne napięcie sekwencje – w stylu dobrze znanym wszystkim tym, którzy cenią sobie suspens Nieoszlifowanych diamentów – i momenty koncentrujące się na okolicznościach społeczno-ekonomicznych w rodzaju Good Time Bóg wie co”.

„The Curse” – Kiedy premiera? Na debiut w Polsce trzeba będzie zaczekać 

 Serial zadebiutuje na stacji Showtime już w najbliższy piątek, dokładnie 10 listopada. W Polsce pojawi się zaś dopiero w 2024 roku na platformie SkyShowtime.

Zdj. Paramount / Showtime