Przypakowany Jake Gyllenhaal debiutuje jako „Wykidajło”. Pierwsza fotka z przeróbki klasyka

Amazon odsłonił pierwszy kadr z nowej wersji filmu „Wykidajło”, klasyka akcji z końcówki lat osiemdziesiątych. Główną rolę w produkcji zmierzającej do oferty streamingowego serwisu Prime Video zagrałał widowiczny na zdjęciu Jake Gyllenhaal – w kreacji zastąpił znanego z pierwowzoru Patricka Swayze'ego

Filmowy pierwowzór opowiadał historię Daltona, mistrza karate zatrudnionego do przywrócenia porządku w zdominowanym przez gangsterów lokalnym barze Double Deuce. Nowa wersja opowie historię byłego zawodnika federacji UFC (Gyllenhaal), który podejmuje pracę jako bramkarz w zajeździe na Florida Keys. Mężczyzna szybko uświadamia sobie, że ​​ten pozorny raj na ziemi skrywa mroczne tajemnice.

Nadchodzi nowy hit Prime Video? Jake Gyllenhaal na pierwszym zdjęciu 

Road House Prime Video

Za wyreżyserowanie filmu odpowiada Doug Liman. Twórca ten ma w dorobku takie produkcje jak „Na skraju jutra”, czy „Tożsamość Bourne'a”. Scenariusz stworzyli Anthony Bagarozzi i Charles Mondry. Premiery możemy spodziewać się w przyszłym roku w ofercie Prime Video.

Warto dodać, że skierowanie filmu natychmiast do streamingu, a nie na ekrany kinowe spotkało się z krytyką ze strony Limana, producenta Joela Silvera oraz samego Jake'a Gyllenhaala. Według raportu zamieszczonego na Variety twórcy ubiegali się o premierę w kinach – zwłaszcza w obliczu znakomitego przyjęcia filmu podczas pokazów testowych. Niestety inicjatywy te nie przyniosły zamierzonego skutku, zaś Silver rozwiązał współpracę z wytwórnią, tracąc pozycję producenta zarówno przy nowej wersji „Wykidajła”, jak i innych najbliższych projektach Amazon Studios.

Sprawdź też: Serialowy „Awatar” od Netfliksa coraz bliżej. Twórca serialu nie chciał oglądać filmowej wersji

Poza gwiazdorem „Wolnego strzelca” i „Labiryntu”, w produkcji zobaczymy też Conora McGregora, irlandzkiego zawodnika mieszanych sztuk walki oraz Danielę Melchior („Legion samobójców”), Billy'ego Magnussena („Spy Kids: Armageddon”), Gbemisolę Ikumelo („Zasilanie”), Lukas Gage'a („Biały Lotos”), Hannah Love Lanier („Special Ops: Lioness”), Travisa Van Winkle'a („Świąteczny wypad”), BK Cannon („Centrum”), Arturo Castro („Pan Corman”), Dominique Columbus („Sickhouse”), Beau Knappa („Zaginiony symbol”) i Boba Menery'ego („Billions”). 

 Źródło: CBR / zdj. Depositphotos / Tuukka Janette / Prime Video