„Punisher”, „Daredevil” i inne seriale Netfliksa oficjalnie dołączają do MCU!

Premiera serialu „Echo” otwierającego nowy segment w Marvel Studios przyniosła jeszcze jedną istotną zmianę. Disney oficjalnie uznał za kanoniczne wszystkie produkcje superbohaterskie wyprodukowane w poprzednich latach przez platformę Netflix.

W jakiej kolejności oglądać Marvela? Seriale Netfliksa w oficjalnej chronologii

Serial o solowych przygodach Echo stał się wyjątkowy pod wieloma względami dla całego MCU. Produkcja jest pierwszym projektem Marvela skierowanym do dorosłego widza i pierwszą z premier debiutującą w streamingu w całości jednego dnia. To „Echo” zapoczątkowała też Marvel Spotlight mający służyć do opowiadania historii z mniej znanymi bohaterami i robienia tego w taki sposób, aby widzowie nie musieli zapoznawać się ze wszystkimi poprzednimi produkcjami MCU.

Okazuje się, że premierę swojego najnowszego serialu Marvel postanowił też wykorzystać do oficjalnego włączenia superbohaterskich produkcji tworzonych przez lata przez Netfliksa do swojego kanonu. Po latach wielu różnych spekulacji, teorii i niejasności produkcje określane zbiorczo mianem segmentu „The Defenders” zostały formalnie wprowadzone do ciągłości fabularnej klasycznego Marvel Cinematic Universe, na którego składały się do tej pory filmy Marvel Studios oraz seriale Disney+.

Sprawdź też: „Echo” – recenzja serialu od Disney+. Tak źle w Marvelu jeszcze nie było.

marvel jak chronologicznie ogladac

Teraz na platformie streamingowej chronologiczna lista wszystkich produkcji MCU uwzględnia już seriale„ Daredevil”, „Jessica Jones”, „Punisher”, „Luke Cage”, „Defenders”, a także „Iron Fist”. Wszystkie te produkcje, które od kilku dobrych miesięcy znajdują się już w ofercie Disney+ stały się tym samym częścią Marvel Studios.

Sprawa ciągłości wydarzeń w Marvelu i tego, jak odnoszą się do niej seriale Netfliksa, wróciła ostatnio właśnie za sprawą serialu „Echo”, w którym istotną rolę odgrywa Kingpin, a na ekranie pojawia się także Daredevil. Jeden z dyrektorów wykonawczych Marvel Studios, Brad Winderbaum, stwierdził ostatnio, że jego zdaniem seriale, które kiedyś były dostępne w serwisie Netflix, są teraz kanoniczne z innymi wydarzeniami z MCU. Jego słowa zostały właśnie potwierdzone.

zdj. Marvel