Quentin Tarantino rezygnuje z ostatniego filmu! „The Movie Critic” nie powstanie!

Quentin Tarantino zszokował wszystkich fanów swoją nową decyzją dotyczącą jego reżyserskiej kariery. Przez długie miesiące twórca „Pulp Fiction” przygotowywał się do wejścia na plan swojego ostatniego filmu, którym miał być „The Movie Critic”. Okazało się właśnie, że reżyser zrezygnował z realizacji tego projektu.

Ostatnim filmem Quentina Tarantino nie będzie „The Movie Critic”. Projekt anulowany!

Quentin Tarantino podjął zaskakującą decyzję dotyczącą przygotowywanego od kilku lat filmu „The Movie Critic”, który miał być projektem domykającym jego reżyserską filmografię. Potwierdzono teraz, że Tarantino nie będzie już pracował nad tym tytułem i został on skasowany.

Od dłuższego czasu mówiło się, że będzie to dziesiąty i jednocześnie ostatni film Tarantino, który opowie historię krytyka filmowego piszącego recenzje dla magazynu dla dorosłych. Wydarzenia miały rozgrywać się pod koniec lat 70. ubiegłego wieku, ale ostatnio Tarantino miał przepisać scenariusz i zdecydować, że produkcja skupi się na rozszerzeniu historii Cliffa Bootha, którego w filmie „Pewnego razu... w Hollywood” zagrał Brad Pitt. Aktor miał powrócić do roli, ale okazało się, że w ostatnich tygodniach Tarantino ponownie zmienił zdanie i całkowicie zrezygnował z realizacji filmu.

quentin tarantino i brad pitt

Miłośnicy Tarantino byli od dłuższego czasu podekscytowani perspektywą nadejścia dziesiątego filmu reżysera i jego ponowną wizytą w Hollywood zwłaszcza, że  z obsadą produkcji łączone były takie gwiazdy jak wspomniany Brad Pitt, z którym reżyser współpracował już dwukrotnie przy okazji „Bękartów wojny” i „Pewnego razu w Hollywood”,  a także Tom Cruise, Kurt Russell, Samuel L. Jackson, John Travolta, Uma Thurman oraz Leonardo DiCaprio. Mówiło się nawet, że po wielu miesiącach opóźnień zdjęcia do filmu mają ruszyć jesienią, co pozwalało zakładać, że premiera odbędzie się nawet w drugiej połowie przyszłego roku.

Teraz gdy okazało się, że twórca zdecydował się odłożyć projekt na półkę i wrócić do badania nowych pomysłów na zakończenie swojej kariery, szanse na szybkie zobaczenie nowego filmu Tarantina przepadły. Źródła związane z twórcą wskazują, że reżyser nie zamierza wracać do scenariusza „The Movie Critic” ani podejmować prób wskrzeszenia projektu, co oznacza definitywne odejście od tego pomysłu. Przez najbliższy czas wszyscy będą więc zastanawiali się, jak Tarantino zadecyduje zakończyć swoją karierę. Warto przypomnieć, że w 2019 roku reżyser zrezygnował z filmu „Star Trek” z kategorią wiekową R, a dwa lata temu wpadł na pomysł stworzenia serialu telewizyjnego, ale ten pomysł również nie doczekał się realizacji.  

zdj. Depositphotos