Rachel McAdams nie wróci w kontynuacji „Doktora Strange’a”

Najpierw Scott Derrickson, teraz Rachel McAdams. Kontynuacja „Doktora Strange'a” właśnie pozbyła się jednej z kluczowych bohaterek pierwowzoru. Jak donosi Variety, Christine Palmer, była dziewczyna Stephena Strange'a, a zarazem jego najbliższa przyjaciółka nie będzie towarzyszyła magowi w „Multiverse of Madness”.

Powody odejścia McAdams nie są na ten moment znane. Spośród oryginalnej obsady „Strange'a” w sequelu wciąż powrócić ma Benedict Wong i Chiwetel Ejiofor. „Multiverse of Madness” ma też wprowadzić do MCU szereg nowych postaci. Nieoficjalnie mówi się o debiucie między innymi Doktora Voodoo i Namora.     

Kilka tygodni temu dowiedzieliśmy się, że Scott Derrickson, reżyser pierwszej część „Strange'a” został odsunięty od projektu. Na ten moment jego następca nie został wyznaczony, choć dziś do sieci trafiła plotka, że nie kto inny, a Sam Raimi jest potencjalnym kandydatem do objęcia stanowiska.

Doctor Strange in the Multiverse of Madness” trafi do kin 7 maja 2021 roku. Co interesujące, film będzie bezpośrednio powiązany z serialem „WandaVision”, a w obsadzie filmu znajduje się także Elizabeth Olsen.

Źródło: Comicbookmovie.com / zdj. Disney