Rachel Weisz w nowej wersji kryminału „Seans w deszczowe popołudnie”

Rachel Weisz podpisała kontrakt na zagranie głównej roli w nowej adaptacji powieści „Seans w deszczowe popołudnie”, która została przeniesiona na ekran pierwszy raz w 1964 roku.

Główną bohaterką historii jest Myra Savage, która jakiś czas temu straciła jedynego syna. Kobieta twierdzi, że posiada paranormalne zdolności i przekonuje męża do porwania dziecka zamożnej rodziny, aby mogła dowieść swoich umiejętności oraz zyskać sławę. Kiedy na jaw wychodzą prawdziwe intencje kobiety, sprawa zaczyna się komplikować i może całkowicie pogrążyć małżeństwo.

Wydana w 1961 roku powieść doczekała się pierwszej ekranizacji już trzy lata później. W filmie główne role zagrali wówczas Kim Stanley i Richard Attenborough. Reżyserią zajął się Bryan Forbes.

Film wyreżyseruje Tomas Alfredson, twórca szpiegowskiego dramatu „Szpieg”, w którym zagrał Gary Oldman. Początkowo z rolą reżysera filmu łączony był Harry Bradbeer, jednak twórca musiał zrezygnować z projektu ze względu na rozpoczęcie prac na planie produkcji „Enola Holmes 2”. Bradbeer pozostanie jednak związany z projektem jako jeden z producentów. Za scenariusz odpowiada Jack Thorne pracujący niedawno przy filmie „The Aeronauts”.

źródło: deadline.com / zdj. Focus Features