Rami Malek jako złoczyńca na zdjęciu z „Nie czas umierać”. Reżyser opowiada o filmie

Magazyn Empire pokazał nowe zdjęcie z filmu „Nie czas umierać” przedstawiające głównego złoczyńcę, w którego wcielił się Rami Malek. Dodatkowo podczas rozmowy z dziennikarzami magazynu o filmie opowiedział jego reżyser Cary Joji Fukunaga.

Twórca filmu odniósł się w najnowszym wywiadzie głównie do kwestii opóźnienia premiery ze względu na epidemię koronawirusa oraz sytuacji związanej z nieprzeprowadzaniem kolejnych poprawek w produkcji, pomimo ponad sześciu miesięcy do jego premiery.

Mój pierwszy film, „Ucieczka z piekła”, pojawił się podczas świńskiej grypy [pandemia z 2009 roku] i wszedł na ekrany kin w Meksyku, kiedy prezydent tego kraju powiedział: „Nie chodźcie do kin”. Miałem traumę po tym doświadczeniu i śledząc wiadomości na ten temat, prawie codziennie pytałem producentów: „Jaki jest plan, chłopaki? Epidemia się nie kończy”. Możesz bawić się i poprawiać film, ale to niekoniecznie musi oznaczać, że będzie lepszy. Bez względu na intencje i cele zakończyliśmy film. Skończyłem z nim mentalnie i emocjonalnie.

Film „Nie czas umierać” zadebiutuje w Wielkiej Brytanii 12 listopada 2020 roku, a na pozostałych rynkach wejdzie do kin 25 listopada.

no-time-to-die-aug-excl.jpg

Fabuła i obsada nowego Bonda

Na początku filmu zastaniemy Bonda, który porzucił służbę agenta MI6 i cieszy się spokojnym życiem na Jamajce. Bohaterowi nie będzie jednak dane zbyt długo cieszyć się emeryturą po tym, jak zjawia się u niego stary przyjaciel Felix Leiter z CIA i prosi o pomoc. Wysłannik amerykańskiego rządu potrzebuje pomocy w uratowaniu porwanego naukowca. Misja okazuje się jednak bardziej niebezpieczna, niż początkowo przypuszczano, i naprowadza Bonda na trop tajemniczego złoczyńcy uzbrojonego w niebezpieczną nową technologię.

Oprócz Craiga w głównych rolach powrócą Ralph Fiennes jako M, Lea Seydoux jako Madeleine Swann, Naomie Harris jako Moneypenny, Ben Whishaw jako Q, z Rory Kinear jako Tanner i Jeffrey Wright jako Felix Leiter. W nowych rolach pojawią się natomiast Dali Benssalah, Billy Magnussen, Ana De Arma, David Dencik, Lashana Lynch i Rami Malek.

źródło: empire.com / zdj. MGM