Czy jest szansa na drugi sezon „Ratched”? Co dalej z bohaterką „Lotu nad kukułczym gniazdem”?

Pielęgniarka znana z kultowego filmu „Lot nad kukułczym gniazdem” nie powróci w drugim sezonie „Ratched”, swego serialowego spin-offu. O ostatecznym porzuceniu krótkotrwałego projektu Netfliksa i twórcy „American Horror Story” Ryana Murphy'ego wspomniała właśnie gwiazda serii, Sarah Paulson

Za pomnijcie o drugim sezonie serialu „Ratched

Ratched” opisywano jako trzymający w napięciu thriller poświęcony wczesnym losom pielęgniarki Mildred Ratched. W serialu osadzonym w roku 1947 przedstawiono okoliczności przybycia tytułowej bohaterki do Północnej Kalifornii i podjęcia pracy w szpitalu psychiatrycznym, w którym prowadzone są niepokojące eksperymenty na ludzkich umysłach. W miarę infiltracji systemu opieki zdrowia i jego pracowników, u Mildred uzewnętrzniła się od dawna tląca się w niej ciemność.

Inspiracją do powstania serialu „Ratched” i postaci wykreowanej w scenariuszu autorstwa Evana Romansky’ego była niezapomniana pielęgniarka z produkcji „Lot nad kukułczym gniazdem”. Rolę w celebrowanym dramacie zagrała wówczas Louise Fletcher.

Sprawdź też: „Oppenheimer” w końcu trafi do streamingu! Gdzie i kiedy obejrzymy nowy film Nolana?

Przypomnijmy, że jeszcze w 2019 roku Netflix zlecił realizację aż 18 odcinków „Ratched” – pełna historia serialu produkowanego przez Ryana Murphy'ego miała rozegrać się na przestrzeni dwóch pełnych sezonów. Koniec końców do widzów powędrowało jednak tylko osiem odcinków i wszystko wskazuje, że to na tamtych epizodach ostatecznie zakończy się prequelowa opowieść serialowej pielęgniarki. Na Twitterze pojawiło się krótkie nagranie, w którym sama Sarah Paulson, grająca w odcinkowej produkcji tytułową rolę, potwierdza, że serial nie powróci. Zobaczcie je poniżej.

Sprawdź też: Nicolas Cage został seryjnym zabójcą. Pierwsza zapowiedź thrillera „Longlegs” niepokoi

Warto dodać, że kontynuacja „Ratched” już od dłuższego czasu wydawała się bardzo mało prawdopodobna. Obok wieloletnim braku oficjalnej decyzji ze strony Netfliksa, przedwczesne zakończenie serialu sygnalizowało też zakończenie współpracy ze streamerem przez Ryana Murphy'ego. Przypomnijmy, że jeszcze w czerwcu 2023 ogłoszono, że po wypełnieniu kontraktu z Netfliksem, współtwórca licznych serialowych tytułów grozy połączy siły z Disneyem

Obok Paulson w obsadzie „Ratched” występowali: Cynthia NixonJudy Davis, Sharon Stone, Jon Jon Briones, Finn Wittrock, Charlie CarverAlice Englert, Amanda Plummer, Corey Stoll, Sophie Okonedo oraz Vincent D’Onofrio.

Źródło: Twitter / zdj. Netflix