Rekordowa frekwencja w kinach Helios. Polacy tłumnie ruszyli na „Obecność 3”

Podczas ostatniego weekendu, w dniach 11-13 czerwca kina Helios odnotowały rekordową frekwencję od czasu ponownego otwarcia placówek w maju tego roku. Rewelacyjny wynik we wszystkich kinach w Polsce odnotował natomiast horror „Obecność 3: Na rozkaz diabła”.

W ciągu trzech dni weekendu (11-13 czerwca) 50 multipleksów sieci Helios odwiedziło w całej Polsce aż 108 tysięcy osób. To rekordowa frekwencja w kinach od 20 maja, kiedy sieć wznowiła swoją działalność. Co więcej, to dwa razy lepszy rezultat, niż ten osiągnięty w poprzednim tygodniu, czyli pierwszy weekend czerwca. To, że widzowie tak tłumnie ruszyli do kin, zawdzięczamy między innymi ponownemu uruchomieniu strefy gastronomicznej, co pozwala na skorzystanie z oferty barów z napojami i przekąskami oraz ciągle powiększającemu się repertuarowi filmowych nowości.

Hitem minionego weekendu okazał się horror „Obecność 3: Na rozkaz diabła”, którego wynik otwarcia w Polsce aż o 20% przewyższył rezultat poprzedniej części z 2016 roku. W całej Polsce film zobaczyło aż 145 tysięcy osób, podczas gdy pięć lat temu na drugą odsłonę serii wybrało się 114 tysięcy widzów. W samych kinach Helios film „Obecność 3” widziało 50 tysięcy Polaków. Co warto podkreślić, we wszystkich kinach w kraju cały czas obowiązuje 50-procentowy limit sprzedaży biletów na każdy seans, więc wynik filmu staje się tym bardziej imponujący.

źródło: Helios / zdj. Warner Bros.