Reżyser „Doktora Strange'a” apeluje do Amerykanów: Nie idźcie do kina na „Tenet”

Wprowadzenie do kin filmu „Tenet” w czasach trwającej cały czas epidemii koronawirusa podzieliło filmową branżę. Podczas gdy, Tom Cruise zachęca widzów do wybrania się do kina i ponownego uczestniczenia w seansach, tak Scott Derrickson odpowiadający za reżyserię pierwszego filmu o przygodach Doktora Strange'a apeluje do Amerykanów o pozostanie w domach.

Obok Toma Cruise'a i samego Nolana do wybrania się na kinowe seanse namawiał także Edgar Wright, twórca filmu „Baby driver”. Zupełnie inne zdanie w tej kwestii ma jednak Scott Derrickson, który zaapelował do swoich fanów, aby nie wybierali się na seanse „Tenet” lub innych kinowych nowości. Reżyser doprecyzował później, że jego słowa kierowane były do Amerykanów, którzy cały czas zmagają się z dużą liczbą zachorowań.

Derrickson podał również dalej tweeta jednego z dziennikarzy, który stwierdził, że każdy z widzów, który wybierze się na kinowy seans, przyczynia się do przedłużania obecnego kryzysu i naraża siebie, swoją rodzinę, a także zupełnie obcych ludzi, których może zarazić.

Od 26 sierpnia „Tenet” można oglądać na ekranach kin w 70 krajach, w tym w Australii, Kanadzie, Francji, Niemczech, Włoszech, Japonii, Korei, Rosji, Wielkiej Brytanii, a także Polsce. Tydzień później, czyli 3 września film wejdzie do wybranych amerykańskich kin, a dzień później, 4 września produkcja zaliczy debiut w Chinach.  

Główne role w „Tenet” zagrali Robert Pattinson, Elizabeth Debicki i John David Washington. W obsadzie filmu są również: Michael Caine, Kenneth Branagh, Dimple Kapadia, Aaron Taylor-Johnson i Clémence Poésy. Autorem zdjęć do filmu jest Hoyte van Hoytema, stały współpracownik Nolana, który pracował między innymi przy „Dunkierce” i „Interstellar”, a montażem zajmie się Jennifer Lame. Stworzeniem scenografii zajmie się z kolei Nathan Crowley, a kostiumami Jeffrey Kurland.

zdj. Warner Bros.