Reżyser „Logana” będzie odpowiadał za „Potwora z bagien”? Mangold rozmawia z DC o nowym filmie

Wygląda na to, że jednym z pierwszych projektów nowego DC może okazać się produkcja o przygodach Potwora z bagien. Chwilę po tym, jak James Gunn ogłosił swoje plany na rozwijanie filmowo-serialowego uniwersum DC, poznaliśmy nazwisko kandydata do wyreżyserowania produkcji Swamp Thing”.

Wczoraj James Gunn zarysował widzom swój plan na filmowe i serialowe projekty mające składać się na jedno wielkie uniwersum filmów, seriali, animacji i gier bazujących na komiksach wydawnictwa DC. Wśród ogłoszonych tytułów znalazł się także film Swamp Thing”. Produkcja opowie historię pochodzenia popularnego stwora z bagien i będzie zdecydowanie mroczniejszą opowieścią od innych produkcji tworzonych w ramach DC. Potwierdzono jednak, że Swamp Thing będzie wchodził w interakcje z najważniejszymi bohaterami DC i odegra istotną rolę w całym uniwersum.

Sprawdź też: HBO Max – lista serialowych i filmowych premier na luty. „The Last of Us”, „Johnny Depp kontra Amber Heard” i inne.

Okazuje się, że Warner prowadzi już wstępne rozmowy z kandydatem na reżysera filmu o Potworze z bagien. Projektem miałby zająć się James Mangold, twórca „Logana”, który latem tego roku pokaże światu ostatnią część przygód Indiany Jonesa z Harrisonem Fordem. Jak na razie projekt jest jeszcze na wczesnym etapie i nie ma scenariusza, a rozmowy prowadzone z Mangold nie muszą zakończyć się podpisaniem kontraktu. Warto jednak brać pod uwagę, że Mangold jest wielkim fanem Swamp Thinga i od dłuższego czasu marzył o wyreżyserowaniu filmu z tym bohaterem

Aktualnie Mangold przygotowuje się do zrealizowania filmu opowiadającego historię Boba Dylana, w którym główną rolę ma zagrać Timothée Chalamet. Nie jest więc jasne, kiedy mógłby zająć się projektem o Potworze z bagien.

źródło: hollywoodreporter.com / zdj. DC Comics