Reżyser „X-Men: Pierwsza klasa” chciałby obsadzić nowego Wolverine'a. Ma trzech kandydatów

Matthew Vaughn promuje aktualnie w mediach swój najnowszy film, prequel serii „Kingsman”. Twórca mający na swoim koncie dobrze przyjętą produkcję „X-Men: Pierwsza klasa” odniósł się w jednym z wywiadów do kwestii ewentualnego powrotu do świata Marvela i ujawnił, kogo widziałby w roli nowego Wolverine'a.

W 2011 roku reżyser Matthew Vaughn wprowadził do kin film „X-Men: Pierwsza klasa” mający być nowym i świeżym otwarciem dla świata X-Menów po filmach stworzonych przez Bryana Singera. Produkcja, w której główne role zagrali James McAvoy, Michael Fassbender i Jennifer Lawrence została dobrze przyjęta przez fanów oraz krytyków, ale Vaughn nie zadomowił się w świecie mutantów na długo i trzy lata od jego debiutu na ekranach gin gościł już kolejny film Singera, czyli „X-Men: Przeszłość, która nadejdzie”. W najnowszym z wywiadów brytyjski reżyser został zapytany o to, jaką postać chciałby na nowo obsadzić przy ewentualny powrocie do superbohaterskich produkcji spod znaku Marvela i Vaughn bez wahania wskazał na Wolverine'a granego do tej pory przez Hugh Jackamana.

Jest tylko jeden, z którym nie mogłem zrobić tego, tak jak należy, a bardzo bym tego chciał... Hugh Jackman był świetny i wykonał kawał świetnej roboty. Ale obsadzić młodego (Wovlerine'a) w reboocie, to byłoby świetne. (...) Nie wiem, dlaczego, ale ze wszystkich X-Menów akurat ten bohater jakoś dziwnie mnie pociąga.

Sprawdźcie też: Wolverine dostanie swój serial na Disney+? 

W tym samym wywiadzie reżyser wskazał też trzech, idealnych jego zdaniem, kandydatów do zagrania Wolverine'a. Pierwszy z nich to Tom Hardy, który jak sam reżyser przyznaje, jest już nieco za stary na granie popularnego X-Mena, ale według Vaughna byłby w tej roli niesamowity. Dwóch młodszych aktorów, których reżyser widzi jako filmowego Logana to Taron Egerton, z którym współpracował przy serii „Kingsman” oraz Aaron Taylor-Johnson znany z serii „Kick-Ass”. O ile Egerton wydaje się prawdopodobnym kandydatem i był już wymieniany jako idealny aktor do roli Wolverine'a między innymi przez Marka Millara, to Aaron Taylor-Johnson związał się niedawno z główną rolą w filmie „Kraven Łowca”,  w którym wcieli się w popularnego przeciwnika Spider-Mana.

źródło: comicbook.com / zdj. Disney