Reżyserka „Barbie” zagra u boku George’a Clooneya. Film nakręci jej mąż

Greta Gerwig podbiła kina ubiegłorocznym „Barbie”, a już wkrótce reżyserka powróci przed kamerę. Nowe doniesienia wskazują, że pojawi się w nowym filmie szykowanym przez jej męża i częstego współpracownika, Noaha Baumbacha („Historia małżeńska”). 

Clooney, Dern i Sandler. Gwiazdorska obsada nowego filmu twórcy „Historii małżeńskiej”

Odsłonięty w ramach czwartkowych raportów nowy projekt amerykańskiego filmowca będzie już czwartym tytułem realizowanym przez niego w ramach platformy streamingowej Netflix, po „Historii małżeńskiej”, „Białym szumie” i „Opowieści o rodzinie Meyerowitz”. 

Niezatytułowaną jeszcze produkcję Baumbacha źródła serwisu Deadline opisują jako poświęconą dorosłym „zabawną i poruszającą historię o dojrzewaniu”. Filmowiec jest też współautorem scenariusza, który napisał razem z Emily Mortimer, autorką „Pogoni za miłością” i zarazem aktorką z takich produkcji jak „Newsroom”, „Wszystko gra” i „Księgarnia z marzeniami”.

Choć żadne informacje o zarysie fabuły filmu nie zostały jeszcze ujawnione, do sieci trafił obszerny raport castingowy. Na planie Baumbach spotka się ze swoją małżonką, Gretą Gerwig – będzie to już piąta reżysersko-aktorska współpraca tego duetu.

Sprawdź też: Czekaliśmy na to przez lata! Efektowna kreacja Billa Skarsgårda w zwiastunie „Kruka”!

Riley Keough Billy Crudup Laura Dern

W pierwszoplanowej obsadzie przyszłego filmu znaleźli się też George Clooney („Bilet do raju”), Adam Sandler („Astronauta”), Laura Dern („Historia małżeńska”), Riley Keough („Daisy Jones & The Six”) oraz Billy Crudup („The Morning Show”). 

W produkcji zobaczymy również Jima Broadbenta („Niezwykła wędrówka Harolda Fry”), Jamiego Demetriou („Barbie”), Larsa Eidingera („Światło, którego nie widać”), Grace Edwards („Poufne lekcje perskiego”), Patsy Ferran („Jamestown”), Islę Fisher („Iluzja”), Thaddeę Graham („Ferajna z Baker Street”), Josha Hamiltona („Reality”), Eve Hewson („Co kryją jej oczy”), Stacy Keach („Więzień nienawiści”), Nicôle Lecky („Mood”), wspominaną Emily Mortimer, Louisa Partridge'a („Enola Holmes”), Albę Rohrwacher („Szczęśliwy Lazzaro”), Charlie'ego Rowa („Nibylandia”), Kyle'a Sollera („Gwiezdne wojny: Andor”) i Patricka Wilsona („Fargo”).

Zdjęcia do niezatytułowanego jeszcze filmu ruszyły już na terenie Londynu. W trakcie produkcji ekipa przeniesie się też do Nowego Jorku.

źródło: Deadline / zdj. Depositphotos