Reżyserka nowego „Candymana” poprowadzi kontynuację „Kapitan Marvel”

Po miesiącach poszukiwań Marvel znalazł reżyserkę kontynuacji filmu „Kapitan Marvel”. Produkcję poprowadzi Nia DaCosta, odpowiedzialna za wyczekiwaną kontynuację/reboot serii horrorów o Candymanie

Najnowsze doniesienia wskazują, że włodarze Disneya i Marvel Studios spotkali się z wieloma twórcami gotowymi zająć miejsce Anny Bond i Ryana Flecka, reżyserów pierwszej „Kapitan Marvel”, ale to DaCosta zrobiła na nich najlepsze wrażenie.

DaCosta debiutowała w 2018 niezależnym thrillerem „Little Woods”. Wcześniej reżyserka miała okazję poprowadzić kilka produkcji krótkometrażowych. Jej pełnoprawny debiut zwrócił uwagę Jordana Peele'a („Uciekaj!”) który samodzielnie wyselekcjonował DaCostę jako reżyserkę nowego „Candymana”. Film doczekał się ostatnio przesunięcia premiery z powodu pandemii koronawirusa, ale twórcy zdążyli pokazać fanom znakomity pierwszy zwiastun. Dodajmy, że „Kapitan Marvel 2” będzie trzecim filmem pełnometrażowym DaCosty. 

Na ten moment zarówno Disney, jak i Marvel odmówili komentarza w sprawie. 

Od miesięcy mówi się, że produkcja „Kapitan Marvel 2” będzie związana z inwazją Skrulli na Ziemię. Niedawne przecieki dodają do tego, że w fabule filmu drugoplanowe role odegrają także Ms. Marvel, którą poznamy w jej solowym serialu od Disney+ oraz inni członkowie drużyny Avengers. Film określany jest mianem minidrużynowej produkcji przypominającej dwie pierwsze odsłony serii o grupie najpotężniejszych herosów na Ziemi.

Jeśli plotki okażą się prawdą, to możemy zakładać, że akcja rozegra się we współczesności i będzie osadzona głównie na Ziemi, a Marvel powinien zacząć umieszczać w najbliższych projektach pierwsze wskazówki dotyczące tego, którzy bohaterowie zostali zastąpieni przez zmiennokształtnych Skrulli.

Komiksowe widowisko, w którym główną rolę ponownie zagra Brie Larson, pojawi się w kinach 7 lipca 2022 roku. Przygotowaniem historii do filmu zajmuje się początkująca scenarzystka Megan McDonnell, która niedawno pracowała dla Marvela przy serialu „WandaVision”.

źródło: deadline.com / zdj. Marvel