Reżyserka „Pewnej nocy w Miami…” nakręci dla Netfliksa biografię legendy abolicjonizmu

Regina King znalazła swój drugi reżyserski projekt filmowy. Po bardzo dobrze przyjętym dramacie „Pewnej nocy w Miami...” laureatka Oscara zabierze się za pełnometrażową biografię Fredericka Douglasa. Produkcja, która powstanie dla Netfliksa, zapowiadana jest jako epicka w rozmiarach opowieść o liderze ruchu abolicjonistów.

Projekt ma być konwencjonalną biografią, która prześledzi życie Douglasa, począwszy od jego dzieciństwa, aż po sławę zdobytą w ramach kariery literackiej. Urodzony w Maryland mężczyzna był niewolnikiem, który po brawurowej ucieczce z plantacji, zdobył narodowe rozpoznanie i autorytet jako działacz społeczny, mówca, pisarz, a także przywódca ruchu walczącego o zniesienie niewolnictwa

Sprawdź też: Ten polski film WARTO obejrzeć. Właśnie pojawił się na Netfliksie

Oprócz reżyserii King ma również stworzyć scenariusz do filmu. Dla aktorki byłby to pierwszy pełny metraż nakręcony na podstawie własnego skryptu (autorem tekstu do „Pewnej nocy w Miami...” był Kemp Powers znany m.in. z „Poprzez Multiwersum”). Jako producenci nad przedsięwzięciem opiekować się będą Barack i Michelle Obama.

Źródło: World of Reel / Zdj. Amazon Studios