Reżyserskie wersje „Rebel Moon” nadchodzą! Spędzimy 6 godzin w świecie Zacka Snydera

Zack Snyder potwierdził, że niedługo doczekamy się premiery reżyserskich wersji jego dwuczęściowego filmu „Rebel Moon”. Wcześniej twórca zapowiadał, że wydłużone cięcia będące jednocześnie wersjami dedykowanymi dorosłej widowni, będą w zasadzie nowymi filmami.

Rebel Moon” z reżyserską wersją dla dorosłych. Premiera latem

Filmowa saga „Rebel Moon” debiutowała na platformie Netflix w grudniu zeszłego roku, a druga odsłona pojawiła się w streamingu w drugiej połowie kwietnia. Obydwie produkcje zostały jednak fatalnie przyjęte przez krytyków odpowiednio – 21% i 15% pozytywnych recenzji. Od początku Snyder zastrzegał jednak, że docelowa wersja tej historii zostanie przedstawiona w ramach rozszerzonych wersji, które mają wzbogacić fabułę o sporo nowego materiału i być produkcjami należącymi do wyższej kategorii wiekowej R, która zagwarantuje zdecydowanie więcej brutalności na ekranie.

Sprawdź też: Czas na nową platformę Max. Cena, lista filmów i seriali, treści 4K – jak wypada następca HBO Max?

Dzisiaj dowiedzieliśmy się, że obie części „Rebel Moon” doczekają się rozszerzonych wersji tego samego dnia. Będzie to 2 sierpnia bieżącego roku. Snyder ujawnił też, że filmy otrzymają z tej okazji nowe tytuły: „Chalice of Blood” i „Curse of Forgiveness”.

Kilka miesięcy temu reżyser potwierdził, że reżyserskie wersje będą liczyły sobie około 60 minut dodatkowego materiału, co oznacza, że otrzymamy dwuczęściowy film trwający około 6 godzin! „Każda z nich jest o jakąś godzinę dłuższa od oryginału (wersji PG-13)” – usłyszeliśmy od Snydera. „Chce, żeby ludzie zobaczyli te wersje. Są bardzo dojrzałe i mają mocną kategorię R” – dodawał reżyser.

O czym opowiada Rebel Moon”? Fabuła nowego filmu Zacka Snydera

Rebel Moon 2

Rebel Moon” opowie o losach pokojowej kolonii leżącej na krańcu galaktyki. Do miejsca dociera śmiertelne zagrożenie w postaci armii okrutnego regenta znanego jako Balisarius. Zdesperowani mieszkańcy muszą polegać na Korze, młodej kobiecie o tajemniczej przeszłości, która kompletuje drużynę śmiałków, by stawić czoła Balisariusowi

W drugiej części obserwujemy natomiast, jak tuż przed decydującym starciem z wrogiem bohaterowie muszą zmierzyć się jeszcze z prawdami o własnej przeszłości, które ujawniają powody, jakie pchnęły ich do walki. Kiedy brutalne imperium z całą mocą uderza w rodzącą się rebelię, zadzierzgują się nierozerwalne więzi, objawiają się bohaterowie i rodzą się legendy.

zdj. Netflix