Robert Downey Jr. nie do poznania w nowym serialu HBO. Będą nagrody za „Sympatyka”?

Robert Downey Jr. niedługo zawalczy o pierwszego Oscara w karierze, ale były gwiazdor Marvela szykuje się już do podbicia małego ekranu. Zobaczcie, jak wypada w serialu „Sympatyk” bazującym na nagrodzonej Pulitzerem powieści o wietnamskim szpiegu.

Robert Downey Jr. idzie po telewizyjne Oscary? Zwiastun „Sympatyka

Sympatyk” opowiada historię Francuza wietnamskiego pochodzenia, który służył jako szpieg komunistycznego rządu podczas wojny w Wietnamie. Serial podejmuje bohatera, określanego w powieści jako Kapitan, w ostatnich dniach wojny, a następnie w kolejnych latach — gdy ten żyje na wygnaniu w Los Angeles, a później trafia do południowej Azji w ramach specjalnej misji.

Sprawdź też: Dakota Johnson nie zna tytułów filmów o Spider-Manie, ale chętnie wróci jako Madame Web.

Nad serialem jako reżyser czuwał Park Chan-wook („Oldboy”, „Służąca”). Nowa produkcja HBO Ma być zarówno szpiegowskim thrillerem, jak i międzykulturową satyrą. Książkę, na której bazuje „Sympatyk” napisał Viet Thanh Nguyen. W Polsce tytuł ten ukazał się w 2016 roku nakładem wydawnictwa Muza. Premierę „Sympatyka” zaplanowano na platformie HBO Max na 14 kwietnia.

Obok Downeya Jr. w obsadzie serialu są również: Kieu Chinh („Klub szczęścia”), Vyvy Nguyen („Młody Sheldon”), Kayli Tran („Ambulans”), Sandra Oh („Obsesja Eve”) czy Evan Shafran („Perry Mason”).

zdj. HBO Max