Robert Downey Jr. powróci jako Iron Man? Przecieki ujawniają, w którym filmie możemy zobaczyć Starka

Fani Marvela od trzech lat zastanawiają się, czy Robert Downey Jr. będzie miał jeszcze okazję, aby założyć zbroję Iron Mana i powrócić do swojej roli, z którą pożegnał się w ostatnich scenach filmu „Avengers: Koniec gry”. Nową nadzieję w serca fanów wyczekujących powrotu Tony'ego Starka wlała właśnie najnowsza plotka pochodząca z obozu Marvela.

Po tym, jak Tony Stark oddał swoje życie w walce z Thanosem, wielu fanów zaczęło zastanawiać się, na jak długo Iron Man rozstanie się z MCU i czy istnieją projekty, które mogłyby pozwolić na jego przywrócenie do filmowo-serialowego uniwersum. W międzyczasie przedstawiciele Marvela twardo obstawali przy tym, że Iron Man nie żyje i nie ma planów na jego powrót. Tak w listopadzie 2020 roku sprawę śmierci Tony'ego Starka komentowała Victoria Alonso, wiceprezes Marvel Studios:

Tony Stark nie żyje. Taką opowiedzieliśmy historię. Nic nie wiem o wskrzeszeniu, nie mam pojęcia jak mielibyśmy to zrobić. (...) [Stark] pozostawił po sobie dziedzictwo w formie chociażby Spider-Mana. Peter Parker był w pewnym sensie jego synem, więc sporo tego kim był Stark obecnie żyje w Peterze Parkerze. Myślę, że to uniwersalne – jak jedna osoba wpływa na inną. W tej chwili nie ma planów [na powrot Starka].  

Sam zainteresowany również obstawał przy tym, że jego podróż z rolą Iron Mana dobiegła końca. W wywiadzie z grudnia tego samego roku Robert Downey Jr. twierdził, że wycisnął z postaci wszystko, co się dało i chce w najbliższym czasie skupić się na realizacji innych projektów.

Granie Tony'ego i Iron Mana było trudnym zadaniem, musiałem odnaleźć tę postać. To było dziesięć niezwykłych lat, kreatywnie satysfakcjonujących. (...) Zrobiłem z tą postacią wszystko, co się dało i chciałbym robić teraz inne rzeczy. Jestem już w wieku średnim, patrzę za siebie i wiem, że jest to zakończona część mojej podróży. Jestem bardzo wdzięczny, że mogło mi się to przytrafić. (...) Najważniejsze to ewoluować. Najgorsze co można zrobić to stać sobie na drodze. (...)

Robert Downey Jr. powróci jako Iron Man? Co z córką Tony'ego Starka?

Było oczywiste, że Kevin Feige nie zdecyduje się na przywrócenie Iron Mana w najbliższych projektach, aby nie odbierać ciężaru poświęceniu, które Tony Stark dokonał w filmie „Avengers: Koniec gry”, ale nie brakowało głosów sugerujących, że zarówno Downey, jak i Marvel będą chcieli kiedyś powrócić do współpracy. Jak na razie studio przygotowuje serial o następczyni Iron Mana, czyli Ironheart, która jeszcze w tym roku zadebiutuje w filmie „Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu”, ale pojawiła się właśnie plotka, która ujawnia, że w tworzonym właśnie planie na dalsze rozwijanie MCU pojawił się pomysł przywrócenia Tony'ego Starka.

Użytkownik Twittera ukrywający się pod pseudonimem MyTimeToShineHello, który w ostatnich miesiącach dysponuje wieloma zakulisowymi informacjami związanymi z hollywoodzkimi produkcjami, ujawnił właśnie, że Marvel chce, aby Robert Downey Jr. powrócił do roli Iron Mana w 2026 roku w filmie Avengers: Secret Wars. Będzie to już szósta odsłona filmowej serii o drużynie Avengersów, która zakończy szóstą fazę MCU. To samo źródło ujawniło też, że Marvela zakładają również powrót córki Tony'ego Starka. Mów się, że będzie to dorosła wersja Morgan Stark, która powróci na ekran w „wielkim stylu”.

zdj. Marvel