Robert Downey Jr. zgodził się na powrót do roli Iron Mana w Marvelu

Przez ostatnie cztery lata Marvel próbował przyciągać widzów do swoich nowych filmów i seriali przede wszystkim nowymi bohaterami. Od dłuższego czasu mówiło się jednak, że studio zamierza spełnić oczekiwania fanów tęskniących za oryginalnym składem Avengersów i chce przywrócić Iron Mana. Z najnowszych doniesień wynika, że Robert Downey Jr. zgodził się na powrót do MCU.

Robert Downey Jr. zgodził się na powrót do Marvela

W pierwszym okresie po zakończeniu wielkiej sagi Nieskończoności i śmierci Iron Mana zarówno przedstawiciele Marvela, jak i sam Robert Downey Jr. twierdzili, że Tony Stark nie żyje i nie ma planów na jego powrót. Z czasem narracja ta zaczęła się zmieniać i z obozu Disneya dochodziły głosy sugerujące, że studio zaczyna planować powrót najpopularniejszego ze swoich superbohaterów, który najmocniej przyczynił się do sukcesu całego MCU. Pojawiały się doniesienia o chęci zaangażowania Roberta Downeya Jr. do wcielenia się w Iron Mana w filmie „Avengers: Secret Wars” mającego posłużyć Marvelowi do lekkiego zrestartowania całego uniwersum i ustanowienia nowego porządku w komiksowym świecie.

Ostatnio rzetelne źródło z Hollywood potwierdziło, że w siedzibie Disneya odbyły się rozmowy dotyczące przywrócenia nie tylko Iron Mana, ale także Czarnej wdowy granej przez Scarlett Johansson, aby na ekranie ponownie mógł pojawić się klasyczny skład Avengersów. Przywrócenie potężnej drużyny superbohaterów ma być odpowiedzią Marvela na wszystkie ostatnie problemy filmowo-serialowego uniwersum.

Z najnowszych doniesień wynika, że Robert Downey Jr. zgodził się już na powrót do roli Tony'ego Starka. Póki co jest to jednak informacja nieoficjalna i będziemy musieli jeszcze chwilę poczekać, aby przekonać się, czy zostanie potwierdzona. W tej chwili żaden nowy kontrakt pomiędzy aktorami z Hollywood i wytwórniami nie może zostać podpisany ze względu na trwający cały czas strajk, ale protest zostanie najprawdopodobniej zakończony w przeciągu kilku najbliższych dni.

Robert Downey Jr. debiutował w roli Iron Mana w filmie z 2008 roku. To właśnie premiera tego widowiska wyznaczyła drogę rozwoju dla całego Marvel Cinematic Universe. Pod koniec filmu „Avengers: Koniec gry” bohater ograny przez Downeya oddał swoje życie, aby ocalić cały wszechświat, ale jego powrót nie będzie stanowił zbyt dużego wyzwania dla scenarzystów. W Marvelu mamy do czynienia zarówno z alternatywnymi światami, jak i podróżami w czasie, więc kwestia przywrócenia Iron Mana do MCU będzie dziecinnie prostym zadaniem.

źródło: /MyTimeToShineH / zdj. Tuukka Jantti / depositphotos