Robert Pattinson nie wejdzie na plan „Batmana 2” w tym roku? Zdjęcia zostaną opóźnione

Choć wcześniejszy termin realizacji i tak wiązał z długim okresem oczekiwania na sequelBatmana” w reżyserii Matta Reevesa, obecnie mówi się, że produkcja będzie wymagała od nas jeszcze więcej cierpliwości. Nowy raport wskazuje, że zdjęcia do filmu odbędą się dopiero w przyszłym roku.

Kontynuacja nowego „Batmana” zaliczy spore opóźnienie

Wcześniejsze doniesienia przedprodukcyjne o kontynuacji „Batmana” sugerowały, że wejście projektu w fazę produkcyjną będzie miało miejsce tej jesieni na terenie należącego do Warner Bros. Levensden Studios, czyli dokładnie tam, gdzie powstała część pierwsza. Teraz ekskluzywny raport serwisu Moviesr aktualizuje tamten termin – niestety nie na korzyść fanów. O ile doczekamy się potwierdzenia, wygląda na to, że początek prac zdjęciowych przesunięto dopiero na marzec 2024 roku. Dodatkowo produkcja ma odbyć się w studiu Warnera w Londynie.

Przypomnijmy, że kinowa premiera filmu została zaplanowana na 3 października 2025 roku. Nie wiemy jeszcze, czy w obliczu potencjalnego przesunięcia fazy produkcyjnej termin ten ulegnie zmianie.

Sprawdź też: Ten utwór zagra w pierwszej scenie z Batmanem. Klasyczny temat Elfamana powraca we „Flashu”

Choć raport nie wspomina bezpośrednio o przyczynach opóźnienia, możemy załóżyć, że na decyzję Warnera wpłynął trwający obecnie strajk Amerykańskiej Gildii Scenarzystów, w którym biorą udział autorzy tekstu do „Batmana 2”, Mattson Tomlin i sam Matt Reeves. Wraz z protestem organizacji tymczasowo wstrzymano też trwające jeszcze od marca zdjęcia do serialowego spin-offu widowiska o Mrocznym Rycerzu poświęconego postaci Pingwina. Produkcja miała zakończyć się w sierpniu, ale w obliczu bieżącej sytuacji prace wydłużą się o przynajmniej kilka tygodni.

Źródło: Production Weekly / Zdj. Warner Bros.