Robert Rodriguez szykuje remake „Małych agentów”

Skydance Media zamierza wskrzesić serię filmów „Mali agenci”. Nową wersją klasycznej familijnej franczyzy ma zająć się sam Robert Rodriguez, wraz z wytwórnią Spyglass Media Group. Zgodnie z najnowszymi informacjami, Rodriguez napisze i wyreżyseruje pierwszy z nowych filmów.

Choć na ten moment nie znamy żadnych szczegółów związanych z produkcją, nowy film o nastoletnich agentach ma opowiedzieć o „wielokulturowej rodzinie”. Producentami wykonawczymi zostali Gary Barber, z ramienia Spyglass, oraz Peter Oillataguerre.

Przypomnijmy, że oryginalni „Mali agenci” byli pierwszym filmem Rodrigueza przeznaczonym dla całej rodziny. Wcześniej, reżyser znany był z widowisk akcji w rodzaju „Desperado”. Pierwsza część „Agentów” okazała się hitem, przynosząc w USA zysk w postaci 112 milionów dolarów. W kolejnych latach realizacji doczekały się trzy sequele, które wspólnie zarobiły w globalnym box-offisie ponad 550 milionów dolarów. 

Warto przypomnieć, że „Mali agenci” nie są pierwszym z klasyków Rodrigueza mającym doczekać się odświeżenia. Zaledwie parę dni temu dowiedzieliśmy się, że w przygotowaniu znajduje się animacja oparta o „Od zmierzchu do świtu”, które ten zrealizował z Quentinem Tarantino. 

Źródło: Deadline / zdj. Miramax / Spyglass