„Ród smoka” z gigantyczną oglądalnością. Zyskała też „Gra o Tron” i inne hity HBO Max

Kolejne zestawienie wyników oglądalności udowadnia ogromną popularność „Rodu smoka” od platformy HBO Max. Serial osiągnął rewelacyjny wynik w zestawieniu opublikowanym przez Nielsena. Za jego sprawą gigantyczną widownię przyciągnęła na nowo także „Gra o Tron” i inne hity serwisu streamingowego Warnera.

Nielsen badający oglądalność wśród amerykańskich widzów korzystających z platform Netflix, Prime Video, Disney+, Hulu, Apple TV+ i HBO Max na swoich telewizorach, dostarcza wyniki z prawie miesięcznym opóźnieniem, dlatego dopiero teraz możemy przekonać się, jaką popularnością w dniach 22-28 sierpnia cieszyła się nowa produkcja „Ród smoka”. Pierwsze dwa odcinki serialu wygenerowały w tych dniach 741 mln minut w samych Stanach Zjednoczonych. Co warto wziąć pod uwagę, wynik ten nie obejmuje oglądalności na kanałach HBO i dotyczy wyłącznie platformy HBO Max. Dodatkowo drugi odcinek debiutował 28 sierpnia o godzinie 21:00, co oznacza, że po trzech godzinach od premiery jego oglądalność nie była już brana pod uwagę w tym tygodniowym zestawieniu.

Sprawdź też: Z „Gry o Tron” do świata „Yellowstone”. Jerome Flynn zagra w serialu „1923”.

Popularność serialu istotna jest dla HBO również z innego względu. Widzowie przyciągnięci dol platformy HBO Max przez „Ród smoka” wyjątkowo mocno zainteresowali się także „Grę o Tron”. W tygodniu serial wygenerował aż 909 mln minut. W pierwszej dwudziestce znalazły się tez seriale „Teoria wielkiego podrywu” (606 mln) i „Przyjaciele” (460 mln), co jasno pokazuje, że premiera dużego hitu, który zostaje dobrze przyjęty, zachęca widzów do dłuższej obecności w ramach danej platformy i skłania ich do sięgania po inne, starsze produkcje. Dodajmy do tego, że HBO informowało ostatnio, że średnio każdy odcinek serialu „Ród smoka” oglądało do tej pory (5 epizodów) aż 29 mln widzów. Co więcej, oglądalność piątego odcinka na HBO i HBO Max wzrosła nawet względem czwartego epizodu o 3%.

Ranking oglądalności platform streamingowych w USA (22-28 sierpnia)

  1. „Echa” (Netflix) – 7 odcinków 1,123 mld minut
  2. „Czas dla siebie” (Netflix) – film, 971 mln minut
  3. „Gra o Tron” (HBO Max) – 73 odcinki, 909 mln minut
  4. „Stranger Things” (Netflix) – 34 odcinki, 890 mln minut
  5. „NCIS” (Netflix) – 354 odcinki, 770 mln minut
  6. „Ród Smoka” (HBO Max) – 2 odcinki, 741 mln minut
  7. „The Sandman” (Netflix) – 11 odcinków, 681 mln minut
  8. „Cocomelon” (Netflix) – 18 odcinków, 677 mln minut.
  9. „Bluey” (Disney+) – 112 odcinków, 615 mln minut
  10. „Teoria wielkiego podrywu” (HBO Max) – 265 odcinków, 606 mln minut

zdj. HBO Max