Rosario Dawson twierdzi, że Jon Bernthal powróci w Marvelu jako Punisher

Marvel postanowił przywrócić na ekran postacie takie jak Daredevil czy Kingpin, które zadebiutowały kilka lat wcześniej za sprawą seriali Netfliksa. Od dawna spekuluje się, że na wcielenie do pełnoprawnego MCU mogą liczyć też Krysten Ritter wcielająca się w Jessicę Jones oraz Jon Bernthal grający Punishera. Na temat ewentualnego powrotu Bernthala głos zabrała ostatnio Rosario Dawson.

O powrocie Jona Bernthala do roli Punishera, którego aktor zagrał w serialach Netfliksa, spekuluje się od kilku lat, ale po tym, jak powrót Daredevila i Kingpina stał się faktem, plotki łączące Bernthala  z Marvelem, stały się w coraz bardziej wiarygodne. Na początku roku spekulowano, że aktor mógłby pojawić się w serialu „Echo”, w którym mamy zobaczyć też Daredevila, ale informacje te nie zostały cały czas oficjalnie potwierdzone. Ostatnio przez Internet przetoczyła się jednak kolejna fala spekulacji na temat powrotu Punishera. Jego powrót zapowiedział między innymi jeden z popularnych scooperów ukrywający się pod pseudonimem MyTimeToShineHello. Według jego źródeł w roli Punishera jeszcze raz zobaczymy Jona Bernthala.

Sprawdź też: Giancarlo Esposito coraz bliżej Marvela. Aktor potwierdza rozmowy na temat roli. Chce zagrać Profesora X.

Okazuje się, że takie samo zdanie w kwestii powrotu herosa ma Rosario Dawson wcielająca się w serialach Netfliksa w postać Claire Temple. Aktorka, która wystąpiła zarówno w serialu „Daredevil”, jak i produkcjach „Luke Cage”, „Iron Fist”, „Jessica Jones” i „The Defenders”, stwierdziła podczas wczorajszego występu na Chicago Comic & Entertainment Expo, że dowiedziała się w ostatnich dniach, że Punisher powraca. Odpowiadając na pytanie jednego z fanów, który zasugerował powrót Punishera, aktorka odpowiedziała:

Więc dowiedziałam się wczoraj, wcześniej o tym nie słyszałam. Nie wiedziałam o tym ogłoszeniu, ale wczoraj się dowiedziałam, że Punisher powróci.

W dalszej części wypowiedzi Rosario Dawson wyraziła nadzieję, że będzie miała okazję pojawić się obok Punishera granego przez Jona Bernthala jako Claire Temple. Trudno co prawda traktować tę wypowiedź jako oficjalne potwierdzenie powrotu Punishera, ale w połączeniu z poprzednimi plotkami daje ona fanom jeszcze więcej powodów, aby wierzyć to, że popularny heros niedługo ponownie zagości na ekranie, tym razem już w ramach wielkiego serialowo-filmowego uniwersum Marvela.

Przypomnijmy, że Bernthal wcielał się w kultowego Franka Castle'a w dwóch sezonów „Punishera” od platformy Netflix oraz odegrał istotną rolę w drugiej serii Daredevila”. Sam aktor wyrażał chęć powrotu do roli Punishera, ale podkreślał, że zrobi to tylko wtedy, kiedy projekt będzie utrzymany w mrocznym i brutalnym tonie.

zdj. Marvel