Roszpunka z animacji „Zaplątani” dostanie aktorski film?

Aktorskie wersje popularnych animacji przyciągają do kin rzesze widzów, nic więc dziwnego, że Disney zamierza wypełniać nimi swój kinowy kalendarz na najbliższe lata. Pojawiła się właśnie informacja, ze studio planuje stworzenie aktorskich przygód popularnej Roszpunki z animacji „Zaplątani”.

Obecnie nie jest do końca jasne, czy film będzie dokładną kopią animacji z 2010 roku, czy przedstawi nowe losy jej głównej bohaterki. Po kinowej premierze filmu Disney stworzył jeszcze krótkometrażową kontynuację pod tytułem „I żyli długo i zaplątani” oraz film od stacji Disney Channel „Zanim żyli długo i zaplątani”, a także serial „Zaplątani: Przygody Roszpunki”.

Na ten moment ujawniono, że scenariuszem do aktorskiego filmu zajmie się Ashleigh Powell pracujący ostatnio dla Disneya przy tworzeniu historii do filmu „Dziadek do orzechów i cztery królestwa”. Producentami filmu będą natomiast Michael De Luca („Moneyball”, „Kapitan Phillips”) i Kristin Burr („Krzysiu, gdzie jesteś?”). Obecnie studio zajmuje się znalezieniem reżysera, który zająłby się filmem. Mówi się także, że Disney chce, aby film debiutował w kinach, a nie na platformie Disney+.

W kinach na całym świecie film „Zaplątani” zebrał od widzów 593,1 mln dolarów przy budżecie wynoszącym 260 mln.

źródło: Theilluminerdi.com / zdj. Disney