Ruszają prace nad animowanym serialem Kajko i Kokosz - znamy szczegóły

Rok po ogłoszeniu, że studio EGo Film planuje stworzenie serialu animowanego na podstawie kultowej serii komiksów „Kajko i Kokosz” Janusza Christy, otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenie rozpoczęcia prac nad projektem i poznaliśmy jego pierwsze szczegóły.

Studio EGoFilm poinformowało właśnie, że Polski Instytut Sztuki Filmowej przyznał dotację w wysokości 390 tysięcy złotych na zrealizowanie animowanego serialu o Kajku i Kokoszu. Teraz studio ma rozpocząć prace nad pierwszym pilotażowym odcinkiem serii i skupić się na przygotowaniu scenariusza, ostatecznym doborem zespołu oraz poszukiwaniu kolejnych inwestorów i koproducentów.

Wiemy już, że scenariusz do serialu stworzą Maciej Kur i Rafał Skarżycki. Nad kształtem plastycznym animacji będą czuwać z kolei Piotr Bednarczyk i Sławek Kiełbus. Reżyserią serialu zajmie się Leszek Nowicki, który wyreżyserował m.in. „Wilqa Super Bohatera”. Muzykę skomponuje z kolei Mikołaj Stroiński.

Maciej Kur (scenariusz), Sławomir Kiełbus (rysunki) i Piotr Bednarczyk (kolory) są autorami „Królewskiej konnej” – pierwszej pełnowymiarowej nowej fabuły komiksowej o Kajku i Kokoszu, która ukaże się w czerwcu nakładem Egmontu w 3. tomie serii „Nowe przygody Kajka i Kokosza”.

Studio EGo Film ma na swoim koncie przede wszystkim produkcje dla najmłodszych: „Żubr Pompik” i „Ryjówka przeznaczenia” — na podstawie komiksów Tomasza Samojlika, „Wiking Tappi” – serial na podstawie książek Marcina Mortka oraz „Asiunia” – animowany film średniometrażowy na podstawie wojennych wspomnień Joanny Papuzińskiej.

„Kajko i Kokosz” to seria komiksów autorstwa Janusza Christy, którą zapoczątkowano w 1972 roku. Bohaterami komiksu są tytułowi Kajko i Kokosz, słowiańscy wojowie, mieszkający w grodzie kasztelana, którzy wspólnie przeżywają rozmaite przygody.

glowne-postacie-serialu-Kajko-i-Kokosz.png

glowne-postacie-serialu-Kajko-i-Kokosz-Lamigat-Lubawa.png

serial-wstępne-projektu-animacji.png

serial-wstępne-projektu-animacji-Kokosz.png

źródło: Swiatkomiksu / zdj. Egmont / Fundacja „Kreska” im. Janusza Christy / EgoFILM – Producent