Ruszyła strona parku rozrywki z nowego dreszczowca Jordana Peele’a. Zajrzyjcie do Jupiter’s Claim z filmu „Nie!”

W oczekiwaniu na nowe widowisko grozy w reżyserii i według scenariusza Jordana Peele'a zajrzyjcie na interaktywną stronę parku rozrywki Jupiter's Claim zarządzanego w filmie przez Ricky'ego „Jupe'a” Parka, czyli postać Stevena Yeuna. Łączem do niepokojącej witryny podzielił się z fanami sam reżyser. 

Nie!” rozgrywa się w Kalifornii i opowiada o losach mieszkańców położonej na odludziu farmy. Bohaterowie zostają świadkami niesamowitego i mrożącego krew w żyłach zdarzenia. Dotychczasowe zapowiedzi pozwalają założyć, że będzie ono miało coś wspólnego z przybyszami z kosmosu. W centrum zaprezentowanych wydarzeń ma znaleźć się własnie miasteczko Jupiter's Claim, westernowy park rozrywki skrywający mroczne sekrety.

Nowa strona internetowa, ktorą na Twitterze promował niedawno reżyser imituje typową witrynę parków rozrywki i jest przy tym usiana wskazówkami do fabuły tajemniczego widowiska twórcy „To my” i „Uciekaj!”. Strona działa przy tym w dwóch trybach, „dziennym” i „nocnym”. W zależności od wersji, zmianie ulega zarówno ścieżka dźwiękowa, jak i opisy poszczególnych atrakcji Jupiter's Claim (w „nocnym” trybie robią się szczególnie interesujące).  

Premiera „Nie!” odbędzie się już 22 lipca. W rolach głównych, obok Yeuna, pojawiają się: Daniel Kaluuya („Uciekaj!”), Keke Palmer („Królowe krzyku”), Michael Wincott („Westworld”), Brandon Perea („OA”) oraz Barbie Ferreira („Euforia”). Oprócz reżyserii Peele odpowiada przy projekcie także za scenariusz oraz produkcję. Obok niego na stanowisku producenckim znajduje się również Ian Cooper. Za zdjęcia do filmu odpowiada Hoyte van Hoytema („Dunkierka”, „Tenet”). 

Zdj. Universal