Ruszyły prace nad nowym filmem Nolana - pełna obsada i tytuł

Studio Warner Bros. ujawniło w końcu pierwsze oficjalne szczegóły na temat nowego filmu Christophera Nolana. Poznaliśmy główną obsadę, roboczy tytuł oraz datę i lokalizację rozpoczęcia zdjęć.

Warner Bros. ogłosił, że właśnie wystartowały prace nad nowym filmem Nolana, który aktualnie nosi roboczy tytuł „Tenet”. Do głównej obsady dołączyli Michael Caine, Kenneth Branagh, Dimple Kapadia, Aaron Taylor-Johnson i Clémence Poésy. Główne zdjęcia do filmu mają rozpocząć się w czerwcu, ale już teraz ekipa przygotowuje się do kręcenia pierwszych scen w Indiach — w sumie zdjęcia będą powstawały w siedmiu krajach na całym świecie.

Autorem zdjęć do filmu będzie Hoyte van Hoytema, stały współpracownik Nolana, który pracował między innymi przy „Dunkierce” i „Interstellar”, a montażem zajmie się Jennifer Lame. Muzykę do filmu skomponuje Ludwig Göransson, laureat Oscara za ścieżkę dźwiękową do „Czarnej Pantery”. Stworzeniem scenografii zajmie się z kolei Nathan Crowley, a kostiumami Jeffrey Kurland.

Na razie nie ujawniono żadnych szczegółów na temat fabuły. W ramach plotek mówi się, że film ma być widowiskowym blockbusterem i innowacyjnym filmem akcji stworzonym z myślą o seansach w kinach IMAX. Główne role w filmie zagrają Robert Pattinson, Elizabeth Debicki oraz John David Washington.

Studio Warner Bros. ogłosiło niedawno, że nowa produkcja wyreżyserowana przez Nolana wejdzie do kin w Stanach Zjednoczonych 17 lipca 2020 roku.

źródło: Deadline.com / zdj. Warner Bros.