Ryan Gosling zagra w kosmicznym widowisku od twórców „Spider-Verse”. Jest data premiery

Zapowiedziany przed kilkoma laty film science fiction „Projekt Hail Mary” z Ryanem Goslingiem doczekał się istotnej aktualizacji. Dowiedzieliśmy się, że widowisko, nad którym czuwają Phil Lord i Chris Miller, odpowiadający za ostatnie animacje ze Spider-Manem, ma być gotowe na premierę za dwa lata.

Projekt Hail Mary” – o czym opowie nowy film z Ryanem Goslingiem?

Prawa do fantastycznonaukowej powieści „Project Hail Mary”, napisanej przez Andy'ego Weira (twórcy literackiego pierwowzoru „Marsjanina” od Ridleya Scotta) wytwórnia MGM ogłosiła jeszcze w 2020 roku. Wkrótce potem jako scenarzysta z projektem związał się Drew Goddard („Źle się dzieje w El Royale”), a kontrakt na zagranie głównej roli podpisał Ryan Gosling.

Sprawdź też: Gwiazdorowi „Breaking Bad” też spodobał się serial „Fallout”. Chce zagrać w 2. sezonie!

Ryan Gosling Fall Guy

Project Hail Mary” opowiada historię Rylanda Grace'a (w tej roli Ryan Gosling), astronauty, który budzi się na statku dryfującym lata świetlne od Ziemi. Mężczyzna odkrywa, że jego załoga nie żyje, a on sam nie jest w stanie przypomnieć sobie szczegółów misji. Z czasem okazuje się, że Grace znalazł się w kosmosie, by ocalić naszą planetę przed zagładą. Czas płynie nieubłaganie, a oddalony o lata świetlne od innych ludzi Grace jest zdany wyłącznie na siebie

Za kamerą adaptacji znajdą się Phil Lord i Chris Miller, dla których film jest  pierwszym reżyserskim projektem od czasu „22 Jump Street” z 2014 roku. Z nowych raportów serwisów Deadline i World of Reel dowiadujemy się, że projekt, którego realizacją zajmuje się Amazon MGM Studios wejdzie w fazę zdjęciową w czerwcu tego roku. Z kolei kinowa premiera obędzie się za dwa lata, dokładnie 20 czerwca 2026 roku.

Źródło: Deadline / World of Reel / zdj. Universal Pictures