Scarlett Johansson i Channing Tatum w komedii romantycznej o lądowaniu na Księżycu

Platforma Apple TV+ przedstawia nam kolejną filmową produkcję z gwiazdorską obsadą. Tym razem będzie to komedia romantyczna osadzona w latach 60. ubiegłego wieku. W filmie „Zabierz mnie na Księżyc” główne role zagrali Scarlett Johansson i Chaningiem Tatumem. Zobaczcie pierwszy zwiastun.

Scarlett Johansson i Channing Tatum w nowej komedii romantycznej

Platforma Apple TV+ zapłaciła za prawa dystrybucyjne do filmu aż 100 milionów dolarów. Zanim jednak film zawita do streamingu czeka go pełnoprawna kinowa premiera, co staje się powoli rutynową praktyką w przypadku filmów od technologicznego giganta.

Akcja filmu „Zabierz mnie na Księżyc” rozgrywa się na tle słynnej misji kosmicznej Apollo 11 z 1969 roku. Amerykanie przegrywają kosmiczny wyścig i są w dramatycznej sytuacji. Kolejne próby wylądowania na Księżycu kończą się katastrofami, a opinia publiczna zaczyna coraz bardziej wątpić w sukces i sprzeciwiać się wydawaniu milionów na nieudane próby. Aby misja Apollo 11 mogła zakończyć się sukcesem NASA, potrzebuje przede wszystkim specjalistki od pijaru (w tej roli Scarlett Johansson). Kobieta musi sprawić, że Amerykanie zaczną postrzegać astronautów jako współczesnych herosów.

Sprawdź też: Netflix schodzi na drugi plan! W tym tygodniu największe nowości mają Prime Video i Apple TV+!

Projekt przygotowywany był już od kilku lat, a zanim w roli głównego bohatera obsadzono Channinga Tatuma, z projektem wiązano takich aktorów jak Jason Bateman czy Chris Evans. Ostatecznie w obsadzie produkcji znaleźli się także: Jim Rash („Community”), Ray Romano („Irlandczyk”), Woody Harrelson („Detektyw”), Andy Garcia („Recepta na przekręt”), Colin Woodell („Continental: W świecie Johna Wicka”), Noah Robbins („Złoczyńcy”), Jonathan Orea Lopez („A Family Affair”), Nick Dillenburg („Orange Is The New Black”), Ashley Kings („Recepta na przekręt”), Eva Pilar („Stranger Things”). 

Film wyreżyserował Greg Berlanti, scenarzysta takich projektów jak „Superman i Lois” czy „Supergirl” i reżyser dramatu pod tytułem „Twój Simon”. Kinowa premiera filmu „Zabierz mnie na Księżyc” przypadnie na 12 lipca 2024 roku. Jego dystrybucją zajmie się wytwórnia Sony Pictures.

zdj. Sony Pictures