Scarlett Johansson i Channing Tatum w rom-comie o lądowaniu na księżycu

Wygląda na to, że po wyprodukowaniu gwiazdorskich produkcji pokroju „Napoleona” i „Czasu krwawego księżyca” platforma Apple TV+ zamierza tylko przyspieszać. Na przyszły rok zaplanowano nie tylko nowy film z George'em Clooneyem i Bradem Pittem, a również komedię romantyczną „Project Artemis” ze Scarlett Johansson i Chaningiem Tatumem. Poznaliśmy dokładną datę premiery.

Scarlett Johansson i Channing Tatum w nowej komedii romantycznej

Szczegóły prestiżowego projektu Apple'a (platforma nabyła prawa dystrybucyjne do filmu za 100 milionów dolarów) są wciąż owiane tajemnicą. Jedynymi wiadomościami, którymi dysponujemy jest to, że akcja produkcji ma rozgrywać się na tle słynnej misji kosmicznej Apollo 11 z 1969 roku, zaś gatunkowo film będzie zbliżony do komedii romantycznej. Scenariusz do „Project Artemis” powstał według pióra Rose Gilroy, dla której udział w przedsięwzięciu jest scenopisarskim debiutem.

Kolejna kinowa premiera Apple'a. „Project Artemis” zadebiutuje latem

Nim doszło do obsadzenia w głównej roli znanego z „Zaginionego miasta” Channinga Tatuma, z projektem wiązano takich aktorów jak Jason Bateman czy Chris Evans. U boku wybranego ostatecznie aktora znaleźli się Jim Rash („Community”), Ray Romano („Irlandczyk”), Woody Harrelson („Detektyw”), Andy Garcia („Recepta na przekręt”), Colin Woodell („Continental: W świecie Johna Wicka”), Noah Robbins („Złoczyńcy”), Jonathan Orea Lopez („A Family Affair”), Nick Dillenburg („Orange Is The New Black”), Ashley Kings („Recepta na przekręt”), Eva Pilar („Stranger Things”) oraz wspomniana Scarlett Johansson. Na stołku reżyserskim zasiadł z kolei Greg Berlanti, scenarzysta takich projektów jak „Superman i Lois” czy „Supergirl” i reżyser dramatu pod tytułem „Twój Simon”.

Sprawdź też: Opuszczone miasteczko, nadprzyrodzona tajemnica, twórcy „M3GAN” i „To”. Powstaje ciekawy serial

Z nowego raportu poświęconego części przyszłorocznego harmonogramu platformy streamingowej Apple TV+ dowiedzieliśmy się, że „Project Artemis” trafi do widzów dokładnie dnia 12 lipca 2024 roku. Debiut filmu odbędzie się w ramach pokazów kinowych (dystrybucją zajmie się wytwórnia Sony Pictures) – wkrótce potem produkcja trafi do oryginalnej oferty streamingowej Apple'a. Dodajmy, że zdjęcia do produkcji toczyły się jeszcze od końcówki października ubiegłego roku. 

Źródło: THR / zdj. Xavier Collin / depositphotos