Opuszczone miasteczko, nadprzyrodzona tajemnica, twórcy „M3GAN” i „To”. Powstaje ciekawy serial

Kolejny tydzień, kolejny projekt Jamesa Wana. Filmowiec, którego studio Atomic Monster odpowiada za wiele spośród najpopularniejszych współczesnych dreszczowców, zapowiedział realizację serialowego thrillera z elementami nadprzyrodzonymi. O czym opowie?

Twórca „M3GAN” i „Obecności” przedstawia serial „Nowhere”. O czym opowie nowa produkcja?

W nowym serialu, zatytułowanym „Nowhere”, James Wan połączy siły z Matthew Arnoldem, autorem „Syberii – Zagubionych w reality show”. Pomysł na produkcję narodził się z noweli napisanej przez samego Arnolda, którą ten wkrótce później przepisał w pełnoprawną powieść (jej premiera dopiero się odbędzie). Opisywany jako pełna tajemnic historia w stylu „La Brea” czy „Turbulencji” serial opowie o grupie nieznajomych, którzy pewnego dnia budzą się i odkrywają, że ich niewielkie miasteczko w stanie Vermont nagle i w niewytłumaczalnych okolicznościach kompletnie opustoszało. 

Prowadzeni przez byłego szeryfa, pozostali przy życiu mieszkańcy miasta rozpoczynają poszukiwania utraconych bliskich, odkrywając przy tym szereg niepokojących nadprzyrodzonych anomalii. 

Podczas gdy Matthew Arnoldowi przypadnie rola showrunneraNowhere”, James Wam zajmie się serialem jako producent. Tę samą funkcję obejmą też Michael Clear („Wcielenie”), Natalie Viscuso („Krzyk”), Steve Schneider („Split”) i Roy Lee („Brahms: The Boy II”). W realizację zaangażują się firmy Vertigo Entertainment („To”, „Barbarzyńcy”) oraz Room 101 („Paranormal Activity”).

W przyszłym roku horrorów od Jamesa Wana nie zabraknie. Nowe seriale i filmy

James Wan

Obok „Nowhere” James Wan nadzoruje przygotowania nowego serialu powstającego z myślą o platformie Prime Video. Odcinkowy projekt charakteryzowany jako psychologiczny thriller erotyczny nosi tytuł „Obsession” i stanowi będzie adaptację powieści „56 Days”. Więcej o serii przeczytacie w tym miejscu.

Jeśli chodzi o filmowe projekty Wana warto zwrócić uwagę na dreszczowiec „Przeklęta woda”, który będzie pierwszym kinowym horrorem przyszłego roku. Widowisko grozy o nawiedzonym basenie trafi na ekrany dokładnie 5 stycznia. Pod tym adresem znajdziecie zwiastun

Przypomnijmy też, że jeszcze w styczniu tego roku wytwórnia Universal potwierdziła plany na realizację drugiej odsłony „M3GAN”. Sequel horroru o złowieszczej lalce zawita do kin jednak dopiero w roku 2025. Dokładny termin premiery wyznaczono na 17 stycznia 2025.  

Źródło: Bloody Disgusting / zdj. Warner Bros. / Universal Pictures